Express-Miejski.pl

Wparcie dla działań na rzecz seniorów

Złotostocki Uniwersytet Trzeciego Wieku planuje przeznaczyć przyznane środki m.in na wykłady, naukę śpiewu, wyjazdy zdrowotno-rehabilitacyjne do Lądka Zdroju, organizację sesji popularno-naukowej, gimnastykę rehabilitacyjną dla seniorów w basenie i organizację IV turnieju brydża fot.: Gmina Złoty Stok

Grażyna Orczyk burmistrz Złotego Stoku przyznała seniorom ze Złotostockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dwie dotacje w łącznej wysokości 10 500 zł.

O przyszłości i konsekwencjach aktualnych zdarzeń musimy myśleć już dziś, by móc stawić czoło wyzwaniom, które na nas czekają.

Burmistrz Grażyna Orczyk w ramach współpracy ze Złotostockim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, wesprze realizację zadań, które chociaż w części przyczynią się do zniwelowania skutków zmniejszenia aktywności seniorów w czasie epidemii koronawirusa po jej zakończeniu.

Burmistrz przyznała seniorom dwie dotacje, pierwszą w wysokości 4.900 zł na zadanie „Upowszechnienie kultury i działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym”, drugą w kwocie 5.600 zł na zadanie „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”. Seniorzy mają czas na ich realizację do 15 grudnia br.  

Złotostocki Uniwersytet Trzeciego Wieku planuje przeznaczyć przyznane środki m.in na wykłady, naukę śpiewu, wyjazdy zdrowotno-rehabilitacyjne do Lądka Zdroju, organizację sesji popularno-naukowej, gimnastykę rehabilitacyjną dla seniorów w basenie, marsze nordic walking i organizację IV turnieju brydża.

Mamy nadzieję, że sytuacja wróci do normy i ulegnie stabilizacji, a plany złotostockich seniorów zostaną w pełni zrealizowane.

W związku obecną sytuacją, wstrzymane zostały również działania Burmistrza w kierunku powołania Rady Seniorów. Wybory i powołanie Złotostockiej Rady Seniorów odbędą się niezwłocznie po ustaniu stanu zagrożenia.

UM Złoty Stok

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA