Express-Miejski.pl

„Wrocławska” z nowoczesnym sprzętem do nauki wartym kilkaset tysięcy złotych

„Fach w rękach zawodowców” - ZSZ w Ząbkowicach Śląskich otrzymał nowoczesny sprzęt fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zespół Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich został doposażony w nowoczesny sprzęt w ramach realizacji projektu pn. „Fach w rękach zawodowców”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. W projekcie 350 uczniów realizuje staże zawodowe za które otrzymują stypendium w kwocie 1.750 zł. Dodatkową formą wsparcia dla uczniów jest możliwość korzystania z wielu kursów dających dodatkowe uprawnienia (np: kurs baristy, carvingu, kelnerski, barmański, kurs spawania, kurs kierowcy wózków jezdniowych, kurs obsługi kas fiskalnych).

Podczas realizacji projektu uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach specjalistycznych na wyższych uczelniach oraz wycieczkach zawodoznawczych. Projekt przewiduje też znaczne doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt do pracowni zawodowych. Do szkoły dostarczona została już nowoczesna obrabiarka sterowana numerycznie firmy Haas o wartości 180 tys. zł, samochód do nauki jazdy marki Toyota Yaris o wartości 52 tys. zł., stacja do obsługi klimatyzacji (28 tys. zł) oraz stanowisko do badania rozruszników i alternatorów o wartości 14 tys. zł. W kolejnych dostawach szkoła otrzyma ploter frezujący oraz wyposażenie do  pracowni informatycznej, ekonomicznej i gastronomicznej. Obecnie w szkole trwają prace adaptacyjne kolejnej nowoczesnej pracowni CNC. 

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • „Wrocławska” z nowoczesnym sprzętem do nauki wartym kilkaset tysięcy złotych

    2020-05-30 08:25:23

    gość: ~Ja

    ostatnio dodany post

    Brawo

REKLAMA