Express-Miejski.pl

Organizacja matur i egzaminów zawodowych. Dyrektorzy szkół są zgodni: jesteśmy przygotowani

Spotkanie dyrektorów szkół ponadpodstawowych ze starostą Romanem Festerem fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Szkoły ponadpodstawowe z powiatu ząbkowickiego, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ząbkowicki, są przygotowane do organizacji matur i egzaminów zawodowych.

26 maja w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śląskich odbyło się spotkanie dyrektorów placówek ze starostą Romanem Festerem, podczas którego omówiono szczegółowe wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminów.

Tegoroczne matury rozpoczną się 8 czerwca. Ze względu na epidemię odstąpiono w tym roku od egzaminów ustnych - uczniowie przystąpią tylko do testów pisemnych. W szkołach zostaną zorganizowane dodatkowe wejścia dla tegorocznych maturzystów tak, aby zapewnić każdemu maksymalną ochronę. Zarówno egzamin maturalny jak i egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych.

W dwóch szkołach średnich w Ząbkowicach Śląskich (Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Zawodowych) oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach możliwe są już konsultacje dla tegorocznych maturzystów.

Ponadto w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ząbkowicach Śląskich rozpoczynają się zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, które będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych.  

Biblioteka Pedagogiczna w Ząbkowicach Śląskich, wchodząca w skład Powiatowego Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego funkcjonuje z ograniczeniami.

em24.pl

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA