Express-Miejski.pl

Sanepid przypomina o obowiązku noszenia rękawiczek podczas zakupów

zdjęcie ilustracyjne fot.: Pixabay.com

Sanepid przypomina o robieniu zakupów w rękawiczkach i obowiązku zapewnienia rękawiczek jednorazowych lub środków do dezynfekcji dla klientów przez obiekty handlowe.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.poz.878) §8 ust.7 pkt 1- obiekty handlowe lub usługowe o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 m, placówki handlowe w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. z 2019r. poz. 466) oraz zarządzający targowiskami (straganami) są obowiązani do odwołania zapewnić rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk. W myśl tego przepisu obiekty handlowe lub usługowe oraz placówki handlowe, o których mowa wyżej są obowiązane zapewnić klientom tych obiektów rękawiczki jednorazowe lub płyny do dezynfekcji rąk na koszt przedsiębiorcy.

Ponadto na podstawie § 8 ust.5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii- osoby przebywające w obiektach handlowych lub usługowych oraz placówkach handlowych do odwołania są obowiązane nosić podczas zakupów towarów lub usług rękawiczki jednorazowe.

W przypadku, gdy dane obiekty handlowe lub usługowe oraz placówki usługowe zapewniają klientom tylko środki do dezynfekcji rąk to zgodnie z § 8 ust. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii- klienci tych obiektów są obowiązani nosić podczas zakupów towarów lub usług rękawiczki jednorazowe, które w takim przypadku muszą zapewnić sobie we własnym zakresie.

PSSE Ząbkowice Śląskie

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA