Express-Miejski.pl

CKiB w Bardzie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa fot.: Gmina Bardo / Krzysztof Żegański

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 50 000 zł.

Dotacja pierwotnie miała zostać przekazana na organizację koncertu plenerowego ZPiT „Śląsk”, tym razem również z sekcją baletową, która w Bardzie nigdy nie występowała. Niestety obecna sytuacja zmusiła do zmiany planów i dostosowania ich do obecnej rzeczywistości związanej z epidemią.

- 19 maja odwiedziliśmy wraz z dyrektorem CKiB oraz kierownikiem Referatu Komunikacji Społecznej, Pałac w Koszęcinie, siedzibę zespołu. Po owocnych rozmowach z dyrektorem Zbigniewem Cierniakiem mogę zapowiedzieć, że w sierpniu tego roku powstanie profesjonalne nagranie koncertu „Śląska” z Bardem w tle (niestety bez udziału publiczności). Ponadto ogłoszony zostanie Ogólnopolski Przegląd Muzyczny dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II, a w przestrzeni miejskiej Barda planujemy wykonanie wieczornych iluminacji świetlnych na wybranych obiektach budowlanych. Ideą przygotowywanego wydarzenia było uczczenie 100 urodzin Papieża Polaka oraz prezentacja tego co kochał i do czego tęsknił z Watykanu, czyli polskiego folkloru. Liczę na to, że okrojona wersja zamierzeń, dostosowana jednak do obecnych realiów okaże się równie interesująca zarówno dla mieszkańców naszej gminy, jej sąsiadów i odwiedzających nas turystów - poinformował Krzysztof Żegański burmistrz Barda. 

Dziękuję za wsparcie naszych zamierzeń Panu posłowi Marcinowi Gwoździowi. O wydarzeniu będę Państwa informował na bieżąco - dodaje burmistrz Barda.

Gmina Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA