Express-Miejski.pl

Remont żłobka na ostatniej prostej. Już za chwilę więcej miejsc w żłobku publicznym

Kolejne miejsca żłobkowe w Ząbkowicach Śląskich już za chwilę. Dobiegają końca prace remontowe fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dobiega końca remont budynku przy ul. Krzywej 4 w Ząbkowicach Śląskich w celu przystosowania go do wymogów i zwiększenia tym samym miejsc żłobkowych w gminie.

- Zwiększanie miejsc żłobkowych to jeden z moich priorytetów. Z rozmów z mieszkańcami wiem, jak wielka jest na to potrzeba. W czasie mojej kadencji zwiększyliśmy ilość miejsc z 25 do 56 obecnie. Remont budynku po dawnych księgach wieczystych pozwoli przyjąć kolejne 30 dzieci – mówił burmistrz Marcin Orzeszek.

Realizacją zadania zajmuje się firma ARKO z Kamieńca Ząbkowickiego. Remont jest już w końcowej fazie i przebiega zgodnie z planem. Już niedługo inwestycja zostanie zakończona i oddana przez wykonawcę.

Koszt adaptacji obiektu na żłobek wyniesie niewiele ponad 2 mln zł. Gmina początkowo na realizację zadania zamierzała przeznaczyć maksymalnie 1.7 mln zł, jednak ze względu na fakt, iż po przetargu wszystkie oferty przekraczały w/w kwotę, zwołano sesję rady miejskiej, na której radni podjęli decyzję o zwiększeniu środków finansowych na remont budynku.

Warto zauważyć, że samorząd pozyskał już trzy dofinansowania na budowę i funkcjonowanie placówki. Na początku ubiegłego roku gmina otrzymała 660 tys. zł dofinansowania na realizację tego zadania w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2019, w grudniu dodatkowo ponad 1.1 mln zł na działalność placówki, a w lutym 2020 roku była to kwota 36 450 zł na funkcjonowanie miejsc żłobkowych.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA