Express-Miejski.pl

Aktorzy Teatru Komedia pojawią się w Ząbkowicach Śląskich

Kadr ze spektaklu „Boeing Boeing”. Aktorzy już 26 marca pojawią się w Ząbkowickim Ośrodku Kultury fot.: ZOK

Już pod koniec marca, dzięki współpracy Ząbkowickiego Ośrodka Kultury z Teatrem Komedia z Wrocławia do naszego miasta zawitają najlepsi aktorzy.

26 marca (czwartek) o godz. 19 w Sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury będziemy mogli zobaczyć spektakl „Boeing Boeing” w znakomitej obsadzie. Na scenie pojawią się m.in. Katarzyna Skoniecka, Marzena Kopczyńska oraz Wojciech Dąbrowski. Bilety można nabyć przez internet (www.e-zok.pl) oraz bezpośrednio w ZOK-u w godz. od 8 do 16.

„Boeing Boeing" to komedia sytuacyjna autorstwa francuskiego dramaturga Marca Camolettiego. W 1991 roku została wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień – 17 500 w 55 krajach świata. W 2008 roku zaś nagrodzona została prestiżową Tony Awards – odpowiednikiem Oscara w świecie teatru. Sztuka opowiada historię Maksa i jego narzeczonych, wszystkie są stewardesami. Każda z nich sądzi oczywiście, że to ona jest tą jedyną. Dzięki precyzyjnej organizacji i pomocy niezawodnej choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag służącej (Dorota Wierzbicka-Matarrelli) Maksowi zawsze udaje się skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych. Co stanie się jednak, gdy z powodu niewielkich zmian w ruchu lotniczym, wszystkie one zjawią się u Maksa niemal w tej samej chwili?

Przypomnijmy że w ubiegłych latach z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wystawiane były sztuki:

2017 – Żona do adopcji (obsada: Patrycja Szczepanowska, Jakub Wons, Marek Pituch)

2018 – Adropauza 3 (obsada: A. Dziurman, B. Kalus, P. Dąbrowski Miernota) – spektakl wystawiany dwukrotnie

2019 – Mężczyzna idealny (obsada: Biedrzyńska, Milowicz, Dziurman, Ross) – spektakl wystawiany dwukrotnie.

27 marca (piątek) w godzinach porannych na scenie pojawi się Stowarzyszenie Animatorów Kultury. Członkowie przygotowują spektakl „Parady – Jana Potockiego, który będzie wystawiony dla uczniów lokalnych szkół.

Autorem sztuki jest Jan Nepomucen Potocki – XVIII-wieczny podróżnik, pisarz, historyk i poseł na Sejm Czteroletni.  Po ślubie z księżniczką Lubomirską Potocki stał się często bywał na zamku w Łańcucie. To właśnie tam napisał Parady dla tamtejszego teatru dworskiego. Zabrzmi to banalnie, ale Potocki chciał po prostu napisać sztukę dla przyjaciół, którą mogliby oglądać w niedzielne popołudnia. Potrzeba matką wynalazku, jak mawiają. Tak właśnie powstało sześć jednoaktówek, które po raz pierwszy zostały wystawione  w 1792 roku.

Po piątkowym spektaklu planowana jest również parada teatralna. W imieniu Stowarzyszenia Animatorów Kultury zapraszamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorów do przebrania się i wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły już wkrótce.

Ząbkowicki Ośrodek Kultury

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA