Express-Miejski.pl

Przyjechały niemal znad morza, chciały odebrać właścicielom konie i kozy

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Pokonały kilkaset kilometrów, by pod pretekstem złych warunków utrzymania, odebrać konie i kozy właścicielom gospodarstwa w Kalinowicach Górnych (gm. Ziębice).

Tłumaczyły, że reprezentują stowarzyszenie „Serce dla Magii” i posiadają informację, że zwierzęta są trzymane w bardzo złych warunkach. Poinformowały również właścicieli, że z Wielkopolski jadą już specjalistyczne samochody do transportu zwierząt.

Do zdarzenia doszło 6 lutego w godzinach popołudniowo-wieczornych w gospodarstwie utrzymującym konie i kozy w Kalinowicach Górnych. Około godz. 16 na terenie posesji pojawiły się przedstawicielki stowarzyszenia „Serce dla Magii” z województwa zachodniopomorskiego, chcąc zabrać właścicielom 13 koni i kilka kóz. Gdy właściciele nie chcieli zgodzić się na wydanie czworonogów, na miejsce wezwano policję. Obecna była też pracownica Urzędu Miejskiego w Ziębicach. To bowiem gmina jest zobowiązana do pokrycia kosztów transportu zwierząt w momencie, gdy są one odbierane właścicielom. Teren, na którym miało miejsce zdarzenie oświetlała straż pożarna. Dopiero po kilku godzinach polemik, około godz. 20. zdecydowano, by na miejsce wezwać pracowników Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Ząbkowicach Śląskich (PIW).

Członkinie stowarzyszenia nie ukrywały zbulwersowania wizytą przedstawicieli PIW. Na pytanie, dlaczego wcześniej nie poinformowały Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich o rzekomo niewłaściwych warunkach utrzymywania zwierząt odpowiadały, że nie mogły w żaden sposób ustalić numeru telefonu do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii ani do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich, co nie jest możliwe, biorąc pod uwagę, że dane kontaktowe można uzyskać na wielu ogólnodostępnych stronach internetowych, w tym na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii, gdzie znajdują się pełne dane wszystkich inspektoratów weterynarii całego kraju.

Można domniemać, że pominięcie kontaktu z PIW w Ząbkowicach Śląskich było z ich strony celowe, ponieważ opinia lekarza weterynarii mogła udaremnić ich plany zabrania zwierząt, co też się stało. Z informacji uzyskanej w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich wynika, że zwierzęta były w dobrej kondycji fizycznej, a warunki ich utrzymywania nie zagrażały ich zdrowiu ani życiu. Dodatkowo podczas prowadzenia kontroli kobiety były napastliwe i utrudniały przeprowadzenie kontroli pracownikom inspekcji weterynaryjnej.

- Mając na uwadze powyższe oraz to, że w mediach można coraz częściej spotkać się z informacjami o takich przywłaszczeniach zwierząt przez stowarzyszenia i fundacje pod pretekstem niewłaściwego ich utrzymywania, należy uzmysłowić właścicielom zwierząt, że gdyby spotkała ich taka sytuacja, powinni przede wszystkim sprawdzić wiarygodność osób chcących wejść na teren posesji - mówi Karolina Pichniarczyk, zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich.  - W przypadku pojawienia się niespodziwanych gości należy zawiadomić również policję i niezwłocznie skontaktować się z właściwym terytorialnie Powiatowym Lekarzem Weterynarii, który dostępny jest pod alarmowymi numerami telefonów nie tylko w godzinach pracy urzędu, a który pojawi się na miejscu i stwierdzi, czy rzeczywiście zasadne jest odebranie zwierząt - dodaje.

Jak zauważa zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich, to przede wszystkim brak znajomości przepisów przez właścicieli zwierząt doprowadza do sytuacji, gdy zwierzęta są im bezpodstawnie odbierane, a ich dalszy los często pozostaje nieznany. - Trzeba uświadamiać posiadaczom zwierząt gospodarskich i towarzyszących, że zgodnie z zapisami ustawy o ochronie zwierząt, zwierzęta mogą być odebrane gdy zaistnieją: przypadki niecierpiące zwłoki, gdy dalsze pozostawanie zwierzęcia u dotychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża jego życiu lub zdrowiu. Mowa tu o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez: utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa, bądź w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji - wyjaśnia przedstawicielka Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich.

em24.pl

79

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przyjechały niemal z nad morza, chciały odebrać właścicielom konie i kozy

  2020-02-21 15:27:03

  gość: ~Zebik

  Zrzutki pewnie by od razu umiały zrobić a głupiego ogólnodostępnego numeru nie mogły znaleźć , kompletne idiotki

 • 2020-02-21 16:11:12

  gość: ~My

  @~Zebik
  Masakra Ja. Widziałam konie na. Zdjęciach i filmach

 • 2020-02-21 16:11:35

  gość: ~Ja

  @~My
  Jest tam tragedia

 • 2020-02-21 18:28:58

  gość: ~Haj

  @~My
  Serio na jakich niby filmach widziałaś te konie?

 • 2020-02-21 19:23:21

  gość: ~Kinga

  @~Haj
  Moge podesłać fotki na meila ;)

 • 2020-02-22 22:21:27

  gość: ~1950

  @~Haj
  Nie widzisz filmow o traktowaniu zwierząt przez wsiowych patoli? Wejdz na takie strony i zobacz. Ludzie obecnie to barbarzyńcy.

 • 2022-01-18 21:58:02

  gość: ~anna

  @~1950 może i zdarza się, że na wsiach źle taktują zwierzęta,ale i zdarzają się oszuści i wyłudzacze którzy bazują na dobrych ludziach, których obchodzi los zwierząt.Takie osoby które na własną rękę zabierają komuś zwierzę chyba nie za wiele wiedzą jak to się powinno odbywać albo maja coś do ukrycia i robią to nielegalnie. Coś nie tak z tym stowarzyszeniem, ja im np. wpłaciłam kasę na zbiórkę, gdy zapytałam co ze zwierzętami, gdzie je trzymają, czy można odwiedzić- bo były informacje od innych osób, że tych zwierząt nie ma u nich, a na zbiórce sama zbierająca napisała, że można je odwiedzić jak ktoś nie wierzy- to dostałam odp., że tylko ja mam pretensje, że wszytko opisane i " żegnam", ale nic nie było opisane, tylko zdjęcia 2 byczków na jakimś polu- każdy może takie zdjęcie zrobić. Teraz mam wiarygodne informacje, że miałam rację podejrzewając, że coś jest nie tak

 • 2022-01-18 22:01:40

  gość: ~anna

  ostatnio dodany post

  @~Zebik
  niestety zrobiły zrzutki i okazuje się, że teraz toczy się przeciwko nim postępowanie..ale nie wszystkie stowarzyszenia takie są, sa ludzie którzy naprawdę pomagają zwierzętom,a przez takie baby uogólnia się pogląd, że każdy kto działa na rzecz zwierząt, to idiota badz oszust.

 • 2020-02-21 22:04:00

  gość: ~Anonimowa

  Powiem tyle żal mi poprostu jest tych zwierząt bo całe Ziębice trąbią o tym i wszyscy tych ludzi zgłaszają a gmina nic z tym nie robi bo musieli by pokrywać koszty rękę rękę myje i tyle gmina jest ugadana i nic nie zrobimy na to skoro ich interesują pieniądze a nie dobro zwierząt to ich sumienie. Oby do końca życia nie mogli spać z czystym sumieniem. Pozdrawiam

 • 2020-02-21 22:07:39

  gość: ~Pani Ładna

  Byłam w tym miejscu i ogólnie nie wiem czy to jest dozwolone ale wpadłam na moment gdzie dziecko prowadziło dziecku jazdę na wychudzonych koniach poprostu porażka jak dla mnie to powinien ktoś się za to wziąść a nie umywać ręce i jacy to nie są niewinni właściciele. A gdyby dziecko spadło z konia kto za to odpowiada no właściciel którego nie było przy zwierzętach. A koń jest zwierzem nie obliczalnym kto wie co by mu mogło strzelić do głowy.

 • 2020-02-21 22:19:48

  gość: ~An

  Ciekawa jestem czy ci co pisali ten artykuł byli tam na miejscu i sprawdzali dobrostan zwierząt, bo gdyby tam byli to by zmienili zdanie. Konie i kozy rozmnażają się jak chcą.

 • 2020-02-22 00:04:45

  gość: ~prokreator

  @~An
  no i co z tego, ludzie też się rozmnażają jak chcą :)

 • 2020-02-22 09:10:45

  gość: ~Spiwet

  @~An
  Normalnie nie dogodzisz. Jak się rozmnażają jak chcą to źle, jak się rozmnażają tak jak chcą ludzie, to larum że krowy są gwałcone. Nie dogodzisz...

 • 2020-02-22 22:23:40

  gość: ~Ela

  @~Spiwet
  To rozmmazaj się nieuku z własną matka. To bedzie normalne?

 • 2020-02-22 18:14:32

  gość: ~janos385

  @~An
  Zeby konie rozmnożyć to trzeba zawieśc do ogiera z papierami a nie swoim ogierem to wedy z urzedu zwierze jest kasowane

 • 2020-02-21 22:24:37

  gość: ~Anonimowy

  Zwierzęta uciekały po polach w gminach i zniszczyły dużo hektarów kukurydzy i ziemniaków poszukują pożywienia na własną rękę jak można nie zapewnić zwierzęta jedzenia może was tak przegłodzić widać po zwierzętach już od dłuższego czasu jak się tam przechodzi że nic się nie zmienia

 • 2020-02-21 22:28:36

  gość: ~obiektywny

  Prosta akcja do wzbogacenia się na czyimś nieszczęściu. Pod przykryciem nocy zabierać zdrowe zwierzęta. Ciekawe czemu aż z nad morza jechały? Pewnie "swoi" miejscowi pseudoobrońcy im nadali robotę. Przecież tu od razu widać przekręt. To już jest normalnie patologia!
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/317583-psy-i-ludzie-czyli-fundacje-w-akcji-na-pseudopomocy-dla-zwierzat-mozna-sie-dorobic-i-wylansowac-ale-czworonogi-niewiele-na-tym-zyskuja

 • 2020-02-21 22:48:29

  gość: ~Pani Ładna

  @~obiektywny
  Może dlatego jechały bo nikt nie chciał zająć się tą sprawą komentujecie a nawet nie wiecie jakie zwierzęta tam mają warunki! Ja wiem byłam widziałam mam zdjęcia i dowody że jest źle! A poza tym interwencja by się nie odbyła gdyby zwierzęta wyglądały dobrze ktoś musiał to zgłosić i to sądzę że nie jedna osoba bo ktoś się w końcu powinien za to zabrać

 • 2020-02-21 22:59:23

  gość: ~Obiektywny

  @~Pani Ładna
  Skoro tam była weterynaria to pewnie też ma zdjęcia. A co najważniejsze mają wiedzę i wykształcenie do właściwej oceny sytuacji, która jakby była zła to zwierzęta by coś zrobili.

 • 2020-02-22 20:25:32

  gość: ~Mada

  @~Obiektywny
  W wielu przypadkach lekarze wet. Nie mieli zastrzeżeń choć dziecko by widziało nędzę i głód. Niektórzy wet.poprostu się boją.

 • 2020-02-22 22:04:35

  gość: ~Elżbieta

  Lwy , ktore wieziono do Rosji też byly w/g weterynarza w dobrej kondycji i warunkach. Gdyby bylo o.k.nikt by nie czepial aie gospodarza. Dla weterynarza liczy sie tylko kasa, w d... .ma zwierzęta.Wszystkimi ustawami o ochronie zwierzat można tyłek podetrzeć. Tylko koni żal i kóz żal.

 • 2020-02-22 22:12:03

  gość: ~Ela

  @~obiektywny
  Jestes glupkiem. Dzieci też mordują, a instytucje nic nie widza do czasu tragedii. Potem dziennikarzyny mają o czy pisać.

 • 2020-02-21 22:33:29

  gość: ~Xxx

  Przez takie pseudo fundacje, którym chodzi tylko o kasę, tracą na reputacji fundacje co naprawdę ratują zwierzaki.

 • 2020-02-21 22:43:58

  gość: ~Anonimwyxxx

  Widać że skoro przyjechały z nad można to muszą kochać zwierzęta.Bo po włascielach tego nie widać bo konie nie mają co jeść A do somsiednich gospodarstw nie chce im się przejść za sianem czy paszą wiele ludzi jej proponowało pomoc i w dodatku zostali obgadani lub źle potraktowani lub nawet oszukani...

 • 2020-02-23 23:29:26

  gość: ~Earth1

  @~Anonimwyxxx
  Somsiednich? Co to za słowo Panie? Wydaje mi się że te komentarze negatywne NT. Gospodarza pisze jedna i ta sama osoba, byćmoże życzliwy inaczej?

 • 2020-02-21 23:01:19

  gość: ~Anna Maria

  Ciekawa jestem czy gmine bedzie stać na utylizacje źrebaków ze związków kazirodzczych, jak urodzą się zdeformowane maluchy to dopiero chyba zobaczą problem. Przechodziłam tamtędy i ogierki chodzą z klaczami i po nich "skaczą" ten problem zaraz przerodzi sie w jeszcze większy i będzie płacz i zgrzytanie zębów. A nie sądzę że ci państwo posiadają licencje na rozmnożenie tych zwierząt patrząc po warunkach na pewno ich na to nie stać.

 • 2020-02-21 23:05:51

  gość: ~KL

  @~Anna Maria
  "Utylizacja źrebaków" - no ładnie ! To dopiero znęcanie się nad zwierzętami !!!

 • 2020-02-21 23:14:42

  gość: ~Danuta

  @~KL
  A czy koń zdeformowany w każdym calu przeżyje wydaje mi się że są marne szanse. Niedługo tak będzie źrebaki z powykrecanymi nogami bo matka z synem albo ojciec z córką dajcie jeszcze trochę wsparcia tym ludziom

 • 2020-02-22 17:25:19

  gość: ~Artur

  @~Anna Maria
  Inbred wsrod koni to podstawa .tak powstawaly rasy i uzyskiwano homozygotycznosc alleli.

 • 2020-02-21 23:24:56

  gość: ~Zuzakoniara

  Tak czytam te komentarze....sprawa dla mnie jest prosta. Oczywiście ze zwierzakami jak im się źle dzieje trzeba się zająć. Ale nie przez nocny rabunek!!

 • 2020-02-21 23:35:27

  gość: ~iwona

  Konie powinny zostać odebrane właścicielom, warunki w których są przetrzymywane są okropne ponadto właściciele nie wydaja zbytniego zainteresowania koniom. Radzilabym aby na koszt wlascicieli oczywiście konie zostały przebadane specjalistycznie przez weterynarza z ZEWNĄTRZ. Niech on zdecyduje czy konie są dobrze karmione.

 • 2020-02-21 23:42:19

  gość: ~jasiek

  @~iwona
  weterynarz z ZEWNĄTRZ - dobre. To pewnie taki rekomendowany przez stowarzyszenie.

 • 2020-02-21 23:46:09

  gość: ~Gaja

  @~iwona
  tam jakieś wycieczki są organizowane do tego zabiedzonego podobno gospodarstwa ? Bo wszyscy nagle tamtędy przechodzą i wszystko widzieli. Dajcie adres to też się przejdę.

 • 2020-02-22 22:30:56

  gość: ~Ślązak

  @~iwona
  Ci minusujacy tam byli i widzieli co się dzieje? Jak nie to dzieci bawić, a nie komentować.

 • 2020-02-23 09:36:31

  gość: ~Satanica

  @~iwona
  Jak fundacja taka zatroskana to może na koszt fundacji??

 • 2020-02-21 23:51:10

  gość: ~notak

  Tylko konie i konie. A co z tymi niby zabiedzonymi kozami? No tak, na koniach jest lepszy biznes.

 • 2020-02-22 09:52:25

  gość: ~chmiel

  Ekoterroryzm. Dwóm panią z fundacji co pewnie zielonego pojęcia nie mają o zwierzętach nie wyszła kradzież.

 • 2020-02-22 09:55:29

  gość: ~Ziębice

  Ciekawe co z tymi zwierzętami miałoby się stać, gdyby zostały odebrane. Sprzedaż, ubój? Poza tym ciekawi mnie od kiedy ta rzekoma fundacja istnieje skoro żadnego wpisu w KRS nie ma? :) albo jej po prostu nie ma, albo istnieje od niedawna i nie zdołali dodać wpisu na stronach KRS. Skoro istnieje od niedawna, to ciekawe, że jedna z ich pierwszych interwencji była na drugim krańcu Polski. Nad morzem wszystkie koniki żyją w idealnych warunkach nie wymagających interwencji, czy może to jakaś zemsta? ;)

 • 2020-02-22 10:04:02

  gość: ~www

  Konie nie maja co jeść i powiatowy lekarz weterynarii nie widzi problemu? Coś mi tu nie gra. Albo Pani z fundacji wyolbrzymiają albo powiatowy lekarz weterynarii jest niekompetentny.

 • 2020-02-22 11:20:27

  gość: ~Ja

  Za próbę kradzieży powinny byc sądzone

 • 2020-02-22 11:36:04

  gość: ~rewas

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-02-22 11:41:45

  gość: ~Omen

  Nie ma sensu się tutaj wykłucać w komentarzach ale powiem tyle mam zdjęcia tych koni i dowody poprostu wspomogę tą sprawę i zgłoszę się na policję cieszę się że ktoś w końcu zobaczył problem. A jechanie po ludziach z fundacji jest dla mnie nie fair bo chcieli zrobić coś dobrego.

 • 2020-02-22 12:37:48

  gość: ~bbb

  @~Omen

  Czyli pani z inspektoratu weterynarii przyczynia się do tego, aby zwierzęta zdechły? Jakos minęły 3 tygodnie i zwierzęta żyją, cud? :) jakie panie z fundacji maja uprawnienia i pojęcie o tym, w jakim stanie są zwierzęta? Proszę przedstawić dokumenty, które potwierdza, ze te kobiety maja jakiekolwiek pojęcie o tym, czym się zajmują i czy ta ich fundacja w ogóle istnieje, bo poza strona na fejsbuku to za wiele o tej fundacji napisać nie można. A tak co do artykułu, to te auta z wielkopolski w końcu dotarły? Z poznania do kalinowic to w 3-4h godziny spokojnie można dotrzeć czy to tylko straszenie???

 • 2020-02-22 21:08:07

  gość: ~Leser

  Ciekawe. Konie pojechał by prosto do rzeźni, a to pewnie lepsze dla nich warunki. Idiotyzm pospolity.

 • 2020-02-22 12:06:12

  gość: ~Milek

  Mam wrażenie że właściciele są bardzo nieodpowiedzialnymi ludźmi ponieważ konie cały czas im uciekają. Ogrodzenie za którym znajdują się konie pozostawia wiele do życzenia, jest wręcz dla nich niebezpieczne.Jak zauważyłem uciekają w poszukiwaniu jedzenia

 • 2020-02-22 13:11:46

  gość: ~Jasiek

  @~Milek
  Mogą też uciekać z "ciekawości". Tak czy inaczej gmina i stowarzyszenie powinny pomóc tym ludziom a tym samym zwierzetom. Ale zmilujcie sie, zabieranie zwierząt to ostatecznosc.

 • 2020-02-22 12:06:15

  gość: ~Gość

  Takich pseudoekologów poco to sądzić dać miotły i niech miasto posprzątają bo widać że takie żeczy to z nudów i z bezrobocia wielką fundacja od siedmiu boleści nie mają pieniędzy to najlepiej komuś odebrać zwierzęta a później sprzedać.

 • 2020-02-22 12:45:17

  gość: ~Pawel

  @~Gość
  Powini odpowiedzieć za usiłowanie kradzieży i napaść

 • 2020-02-22 13:21:51

  gość: ~Pani Ładna

  @~Pawel
  Interwencja została przeprowadzona zgodnie z przepisami więc nie była to napaść ani kradzież.

 • 2020-02-22 14:35:04

  gość: ~obiektywna

  @~Pani Ładna
  Na jakiej podstawie? To, ze ktoś ma jakieś stowarzyszenia to znaczy, ze może odbierać zwierzęta? Jak wam zależało na dobru zwierząt to może wypadałoby porozmawiać z właścicielami, jeżeli Waszym zdaniem były zle traktowane, pomóc, a nie usiłować zrobić wszystko, żeby te zwierzaki stamtad zabrać. Proponuje zainteresować się bezpańskimi psami latającymi po miastach w całym kraju i je ratowac. Czy to gorsza kategoria zwierząt?

 • 2020-02-22 18:27:44

  gość: ~Pani Ładna

  @~obiektywna
  Niektórzy już wystarczająco zostali wykorzystani przez właścicieli jak i finansowo, pomimo okazanej pomocy i tak się nic nie zmieniło

 • 2020-02-22 21:11:02

  gość: ~Leser

  @~obiektywna
  Nie tylko psy ale i szczury potrzebują pomocy tej fundacji

 • 2020-02-22 13:07:59

  gość: ~kiss

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-02-22 13:28:50

  gość: ~Elwira

  Sądzę że prawda się sama obroni i nie trzeba będzie tutaj więcej już nic mówić na ten temat

 • 2020-02-22 14:07:19

  gość: ~Kuba

  Mogli przepędzić te napastliwe baby tym bardziej że weterynarz wydał opinię pozytywną mogli wywalić te babska z posesji ale baby tupeciary

 • 2020-02-22 14:08:45

  gość: ~ZNP

  Z niczym ten nasz urząd sobie nie radzi

 • 2020-02-22 17:26:55

  gość: ~Artur

  Czuje ze to jakies zjebane i nawiedzone koniary ktore chcialy miec własne koniki do galopow

 • 2020-02-22 17:28:08

  gość: ~Artur

  Scierwa z tych fundacji trzeba zuutylizowac. A jak konoe nie mialy co jesc to trzeba im bylo zarcie prxywiezc a nie krasc.

 • 2020-02-22 17:29:21

  gość: ~Artur

  Miejscowy lekarz nie potwierdzim ze sytacja zwierxat byla zla wiec to byla proba kradziezy pod pretekstem pomocy kuniom.zdychajcie szmaty

 • 2020-02-22 17:48:38

  gość: ~XYZ

  Ludzie z okolicy widzą wszystko. Konie żebra na wierzchu. Jesienią nawet widziałam jak jadły z głodu liście i kasztany opadające z drzew. I przede wszystkim uciekają cały czas szukać pożywienia ostatnio nawet były u mnie w sadzie! To kpina poprostu ten artykuł. Ludzie piszą o czymś a na własne oczy nie widzieli warunków! Przejrzyjcie na oczy tam się coś złego dzieje!

 • 2020-02-22 17:57:12

  gość: ~Tomek

  Wszyscy piszą nie miłe komentarze na temat fundacji a nigdy w życiu nie zrobili by tyle co oni. Skoro była masa zgłoszeń na to gospodarstwo to musieli to sprawdzić

 • 2020-02-22 21:18:42

  gość: ~Leser

  @~Tomek
  Ta fundacja żeruje na gminach z których zabiera ludziom zwierzęta. Gdyby chodziło o konie to przywieźliby im siano i owies.

 • 2020-02-23 10:13:40

  gość: ~123

  @~Tomek
  I oczywiście zgłoszenie dziwnym trafem odebrały "damy" z nad morza. Ciekawa historia

 • 2020-02-22 18:36:34

  gość: ~Polak

  Powinni do nich strzelać jak tylko wejdą na cudzy teren

 • 2020-02-22 21:42:45

  gość: ~ja

  Fundacja jechała z drugiego końca Polski żeby przeprowadzić interwencję jak dla mnie należy im się totalny szacunek. A nie tutaj jeszcze jakiś hejt widzę. Postawcie się na ich miejscu chcą zrobić coś dobrego a wy popieracie tych ludzi co maltretują te zwierzęta. Gratulacje logiki ale coż powiedzieć jedynym słowem zacofany ten nasz naród

 • 2020-02-24 10:38:38

  gość: ~Artur Duleba

  @~ja
  Zacofany kraj to ten ktory pozwala na krzywde ludzi kosztem szczescia zwierzac.
  Oraz ten, ktory utrudniajac rolnikom produkcje zwierzac i roslin sprawia, ze kupujemy z obcych krajow, zwiekszajac w tych krajach glod i czesto wyzysk dzieci.

 • 2020-02-22 22:10:05

  gość: ~Krakowianka

  Piszacy niech nie jatrzy, tylko pooglada filmy o traktowaniu zwierzat. Nikt rolnikowi nie zabiera zwierząt bez powodu. Maltretowane, glodne nie mają jak się bronić. Tylko donos ludzi moze zmienic ich los. Było sporo przypadkow zaglodzemia zwierzat i weterynarz nic nie widzial. Dla wsiowych weterynarzy liczy się kasa i uklady.. Schronisko w Radysach wciaz dziala, mimo ze to mordownia. Ktos ma uklady i robi miliony. Co go obchodzą zwierzeta. To sa mafie.

 • 2020-02-22 22:13:42

  gość: ~Podlasie

  Toż to złodziejstwo!!! I stres dla zwierząt, nie mówiąc o przeżyciach gospodarzy. W moich okolicach złodziei koni traktowano szczególnie okrutnie - wieszano na drzewie, rosnącym na cmentarzu.

 • 2020-02-22 22:37:27

  gość: ~Aleksandra

  To zaczyna się robić straszne !!!!!
  Ostatnio słowo FUNDACJA -jawi mi się jako OSZUSTWO i samo ZŁO !!!!
  Czy nie można ukrócić poczynań krętaczy i oszustów, którzy pod pozorem pomocy zwierzętom - robią im krzywdę po to, aby zarobić pieniądze..?

 • 2020-02-23 10:56:37

  gość: ~Ewa

  Ja jeżdż wctej stajni i z przyjaciółkami bardzo dbamy o konie niccim nie brakuje są rgularnie czyszczone więc nie ma powodu o strach że żyją w złych warunkach

 • 2020-02-23 11:00:11

  gość: ~Polak

  Jawne złodzieje takie stowarzyszenia powinny być pod kontrolno państwa a nie przyjeżdżają i zabierają a inspektorat nic nie wie banda złodziei ciekawe z skąd maja pieniądze na swoją działalność może że sprzedaży zwierzat na mieso

 • 2020-02-23 11:15:34

  gość: ~Laura

  Konie przetrzymywane w tragicznych warunkach. Głodne, wychudzone, kopyta przerośnięte. Źrebakom już nogi się od tego wykrzywiają, poprostu masakra. Artykuł totalna bzdura. Podziwiam tą fundacje że zawalczyła o dobro tych zwierząt. I że ktoś się tym w końcu zajął

 • 2020-02-24 10:34:55

  gość: ~Artur Duleba

  @~Laura
  A ja sprzeciwiam sie im zupelnie, bo pierwszym problemem jest glod na swiecie, potem dobro dzieci i zwyklych ludzi. Nie potrafimy sie uporac z tymi podstawowymi problemami i gnebimy rolnikow, zeby zwiekszac agresje wobec ich dzieci oraz glod na swiecie, w ramach zyskow "dobroczynnych organizacji", ktore niczego dobrego dla rozwoju ludzkosci nie robia.

 • 2020-02-24 09:40:54

  gość: ~Zgodny

  W takim przypadku należałoby te Panie obrończyni aresztować za próbę porwania i przywłaszczenie tych zwierząt a działalności Stowarzyszenia powinien przyglądnąć się prokurator.

 • 2020-02-24 10:31:43

  gość: ~Artur Duleba

  Swiat sie zmienia jak zawsze, czasem paranoicznie.
  Organizacje walczace ze zlym traktowaniem ludzi walcza z lokalnymi ludzmi, ktorzy cale zycie sprawiali, ze czlonkowie roznych organizacji mieli co jesc. Sprawiali to prostymi metodami, bo gdy chodzi o produkcje jedzenia, to nie ma sentymentow. Jednak organizacje moga zyc kosztem tych, ktorzy ciezko pracuja, bo wystarczy, ze ktos im zasponsoruje transport, pokryje koszty utrzymania zwierzat, zwierzeta "zabiora" za darmo oraz znajda w swojej okolicy maniakow pracujacych dla nich za darmo i maja dobre zycie. Nigdy nie byloby tych zwierzat, gdyby nie zwyczajni rolnicy, a organizacje typu "eko" przeginaja swoje prawa, bo zamiast szukac prawdziwych problemow, to szukaja mozliwosci zniszczenia prawdziwych gospodarzy. Ale co tam, zawsze mozna doczepic sie do polskiego rolnika, a potem "zrec" zwierzeta i rosliny pochodzace z wielokrotnie dzikszych krajow i nie widziec problemu w znacznie gorszym traktowaniu tam zwierzat lub skazeniu srodowiska oraz glodu, ktory ci "eko" daja tamtym biednym ludziom, bo utrudniaja produkcje zywnosci u nas. Paranoicy, bo nie robia prawie nic dla ludzi, a dla zwierzat, ktore maja gdzies ludzi, a stratowalyby ludzi, gdyby potrafily zyc same.

 • 2020-02-24 12:46:04

  gość: ~czytelniczka

  @~Artur Duleba
  Zdelegalizować pseudo obrońców zwierząt, przyrody i wszelkiej maści ludzi nawiedzonych i utrudniających życie innym. Znaleźli sobie sposób na lawirowanie i wyciąganie pieniędzy. Przerażające jest to, że na ich manipulacje podatni są młodzi ludzie.

 • 2020-02-24 13:23:22

  gość: ~Artur Duleba

  @~czytelniczka
  Mlodzi ludzie zawsze byli podatni na manipulacje, bo wystarczy, ze jakis nauczyciel opowie im prawde o tym, ze zwierzeta czuja bol i ich dobre serca uruchamiaja sie prawidlowo. Nauczyciel nie mowi jednak o tym, ze przeciewienstwem tego bolu zwierzat jet bol ludzi, no i sami ludzie krzywdzacy dzieci sprawiaja, ze latwiej pokrzywdzonym mlodym ludziom litowac sie nad zwierzetami niz nad ludzmi.

 • 2020-02-26 08:03:01

  gość: ~Rzecznik Praw Hodowcy

  Dobra reakcja tamtejszego PIW.

 • 2020-02-26 08:32:13

  gość: ~Rzecznik Praw Hodowcy

  Otóż ekoterroryści posługują się różnymi metodami i narzędziami celem wyrwania cudzej własności. Nie cofają się przed perfidnym, bezczelnym oszczerstwem, manipulacją i grubym kłamstwem. Ekoterrorystom należy się przeciwstawiać, gdyż rabowane zwierzęta są przez nich głodzone i zabijane lub sprzedawane dla zysku. Fundacje pseudo prozwierzece są zakładane celem zalegalizowanego rabunku cudzej własności. To rabusie, a nie obrońcy zwierząt. Odpychające, zakłamane, roszczeniowe kreatury i społeczne pasożyty. Gonić pasożytów!

 • 2020-02-26 09:18:56

  gość: ~Wanda z Krakowa

  Co najmniej dziwne, że prokurator w takich sprawach nie wszczyna postępowania w sprawie napaści i usiłowania kradzieży.

 • 2020-02-27 10:01:11

  gość: ~Dorota

  Nikogo nie oceniam, fajnie że jest ostrzeżenie przed pseudo fundacjami, ale może jak ktoś pisze taki artykuł do dołączy faktyczne zdjęcia w jakich są zwierzęta opisane w tym artykule a nie zdjęcia poglądowe szczęśliwych koników w lesie ....

REKLAMA