Express-Miejski.pl

Strażacy-zawodowcy edukowali najmłodszych w zakresie udzielania pierwszej pomocy

Edukacja w zakresie pierwszej pomocy od małego fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Umiejętność poprawnego udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle przydatna i może uratować życie. Dlatego już od najmłodszych lat warto szkolić się w tej dziedzinie.

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich zawitali do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Boleslawa Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim gdzie przygotowali dla dzieci instruktaż realizacji procedur postepowania z osobą, która potrzebuje pomocy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W prezentacji wzięło udział około 100 dzieci oraz pracownicy szkoły. Strażacy - st. sekc. Andrzej Marynowicz - kordynator medyczny przy KP PSP Ząbkowice Śl. oraz st. sekc. Paweł Rosikoń - ratownik-kierowca wyjaśnili, jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz co należy zrobić w przypadku zatrzymania krążenia.

Dzieci zapoznały się ze sprzętem bedącym na wyposażeniu torby R1, która zawiera sprzęt medyczny. Uczniowie chętnie brali udział w resuscytacji na fantomach oraz uczyli się jak należy opatrzyć ranę na skórze i założyć opatrunek. Zaznajomili się w jaki sposób unieruchomić kończynę w przypadku podejrzenia złamania, a także przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych oraz kiedy i w jaki sposób należy ich używać.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA