Express-Miejski.pl

„Mieszkanie Plus” w Ząbkowicach Śląskich: Nie ma chętnych wspólników i inwestorów

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina wyznaczyła teren pod budowę bloków w ramach projektu „Mieszkanie Plus”, ale jak na razie nie znalazła wspólnika i inwestora do spółki celowej.

Negatywnym wynikiem zakończył się pierwszy konkurs dotyczący wyboru wspólnika i inwestora finansowego do spółki celowej w celu realizacji programu mieszkaniowego w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus” w Ząbkowicach Śląskich. Do ząbkowickiego magistratu nie wpłynęła oferta żadnego inwestora, który chciałaby wejść w spółkę z ząbkowickim samorządem i wspólnymi siłami zrealizować inwestycję.

Ze swojej strony gmina do spółki miałaby wnieść grunty pod budowę obiektu bądź obiektów w rejonie ulic Jeżynowej i Agrestowej, a inwestor zapewnić finansowanie spółki własne lub z kredytu oraz wnieść do niej wkład pieniężny. Inwestor byłby również większościowym udziałowcem spółki. W pierwszym konkursie chętnych na taką formę „współpracy” nie było. Wkrótce ma zostać ogłoszony kolejny.

Program „Mieszkanie Plus” jest skierowany do osób, których nie stać na kupno własnego mieszkania, a jednocześnie ich zarobki są zbyt wysokie, aby mogły ubiegać się o lokum od miasta. Z programu mogliby korzystać wszyscy mieszkańcy, którzy zobowiążą się do comiesięcznego opłacania czynszu. Istnieje także możliwość otrzymywania dopłaty do czynszu, ale tylko w przypadku rodzin o niskich zarobkach lub wielodzietnych. Nie istnieją jakiekolwiek ograniczenia wiekowe jak to było m.in. w przypadku programu Mieszkanie dla Młodych. W ramach realizacji programu na terenie Ząbkowic Śląskich planuje się budowę 50 mieszkań.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Mieszkanie Plus” w Ząbkowicach Śląskich: Nie ma chętnych wspólników i inwestorów

  2020-02-19 15:38:25

  gość: ~123

  Kolejny pisowski gniot padł

 • 2020-02-19 15:52:38

  gość: ~xxy

  Za darmo czy pół darmo...
  nic w życiu nie ma za darmo. Tym bardziej mieszkania. Jak ktos nie ma kasy, sorry nie ma mieszkania. To tak samo jak z bezpłatną służba zdrowia. Nie ma bezplatnej służby zdrowia. Czekasz do lekarza w ramach NFZ A prywatnie szybciutko za jedyne średnio 200 zł wizyta. O lekach nie wspomnę. Takze bezpłatna opieka medyczna to fikcja.

 • 2020-02-19 18:10:54

  gość: ~Ali

  Przecież w zabkowicach każdego stać na mieszkanie. Dać teren skomarowi on wybuduje bloki a mieszkania pójdą jak świeże bułeczki

 • 2020-02-20 09:18:53

  gość: ~Ja

  No chyba nie, popatrz ile ludzi ogłasza się na spotted, że chce wynająć mieszkanie, bo nie każdy ma zdolność kredytową

 • 2020-02-20 10:31:16

  gość: ~Igmar

  Trzeba znaleźć sobie pracę 3tys na reke minimum to i na mieszkanie bedzie stać te 500zl miesięcznie spłacać 500zl x 12 x 30 = 180tysi

 • 2020-02-20 11:41:32

  gość: ~Chałupka

  ostatnio dodany post

  Zostań ksindzem, to w mig wyrośnie wypasiona plebania.

REKLAMA