Express-Miejski.pl

Spotkanie założycielskie koła terenowego PTTK w Ziębicach

Spotkanie założycielskie Koła Terenowego PTTK w Ziębicach fot.: UM Ziębice

16 stycznia w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach, odbyło się spotkanie założycielskie Koła Terenowego PTTK w Ziębicach.

16 stycznia w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach, odbyło się spotkanie założycielskie Koła Terenowego PTTK w Ziębicach.

Dwudziestu jeden mieszkańców gminy Ziębice, zadeklarowało chęć dołączenia do PTTK (co wiążę się z roczną składką członkowską w wysokości 60 zł) i członkostwa w ziębickim Kole Terenowym, które będzie działało przy Oddziale PTTK w Ząbkowicach Śląskich.

Zebraniu przewodniczył Jerzy Organiściak - przewodnik PTTK, wieloletni członek Oddziału PTTK w Ząbkowicach Śląskich, który przybliżył zebranym historię ziębickiego Oddziału PTTK, jak również ponad 50-letnią historię ząbkowickiej jednostki. Omówił korzyści płynące z członkostwa w PTTK, do których należy m.in. ubezpieczenie podczas wycieczek, ulgi w schroniskach i przy zakupie publikacji turystycznych. Nakreślił cele i zadania koła terenowego, a także korzyści dla mieszkańców wynikającego z jego powstania. Uczestnicy podczas zebrania złożyli pisemne deklaracje, które zostały przekazane do Zarządu Oddziału PTTK w Ząbkowicach Śląskich. Teraz oddział w ramach podjętej uchwały powoła Koło Terenowe PTTK w Ziębicach.

Na początku lutego odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego oficjalnie powołane zostanie Koło Terenowego PTTK w Ziębicach, wybrany zostanie zarząd Koła. Informujemy, że osoby które chciałyby dołączyć do Koła Terenowego PTTK, a nie mogły uczestniczyć w czwartkowym spotkaniu, mogą wypełnić deklarację i przynieść ją do Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach (ul. Grunwaldzka 1).

UM Ziębice

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Spotkanie założycielskie koła terenowego PTTK w Ziębicach

  2020-01-22 10:52:09

  gość: ~Piechur

  Jak zwykle składki, za które będzie się utrzymywać urzędujących " na górze".Chodzę ,jeżdżę sam i nikt nie jest mi do tego potrzebny.

 • 2020-01-22 19:38:33

  Monia25

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-01-22 19:47:18

  gość: ~wer

  ostatnio dodany post

  Widocznie ząbkowicki PTTK tak marnie przędzie, że pan JO z Ząbkowic widoczny na zdjęciu ze spotkania chce się zasilić ziębiczanami, żeby utrzymać ząbkowicki oddział. Do tej pory ząbkowicki PTTK od dziesięcioleci rękami i nogami bronił się przed jakimkolwiek konkurencyjnym kołem.

REKLAMA


REKLAMA