Express-Miejski.pl

W Brzeźnicy wybory uzupełniające bez głosowania

Danuta Gurdak uzupełni skład Rady Miejskiej w Bardzie fot.: mp

Danuta Gurdak uzupełni wakat po Pawle Zielonce w szeregach bardzkiej rady miejskiej. To jedyna kandydatka, która postanowiła ubiegać się o mandat w okręgu nr 13.

Przeprowadzenie wyborów uzupełniających było konieczne po tym, jak dotychczasowy radny Paweł Zielonka został wybrany na stanowisko sekretarza gminy Bardo. Po ukazaniu się zarządzenia wojewody dolnośląskiego, do 18 listopada komitety miały czas na zawiadomienie komisarza wyborczego o zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych. Do 9 grudnia trzeba było natomiast podać jego dane personalne.

Jedyną kandydatką, która wyraziła chęć uzupełnienia składu rady miejskiej w Bardzie była Danuta Gurdak (KWW Danuty Gurdak). W przeszłości pełniła ona już funkcję radnej. Nieprzerwanie od 2007 roku jest też sołtysem sołectwa Brzeźnica. W wyborach samorządowych w 2018 roku ubiegała się o mandat z Komitetu Wyborczego Wyborców Szansa dla Gminy. Wówczas dwoma głosami przegrała wybory z radnym Adamem Mateją (KW Prawo i Sprawiedliwość).

- Nazywam się Danuta Gurdak i zdecydowałam się kandydować do Rady Miejskiej w Bardzie, ponieważ dobrze wiem jakie sprawy wymagają reakcji i wierzę, że mój upór w dążeniu do celu z pewnością przyczyni się do poprawy życia brzeźniczan. Prywatnie cenię sobie pracę na łonie natury zajmując się pszczelarstwem i hodowlą kwiatów - tak argumentowała swój start w wyborach samorządowych w 2018 roku radna, która niebawem ponownie złoży przysięgę i zostanie włączona w skład bardzkiej rady miejskiej.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA