Express-Miejski.pl

„Dziady” na wiejskiej scenie! Już po premierze. Znamy harmonogram kolejnych spektakli

„Dziady” na wiejskiej scenie fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 listopada w Centrum Kultury i Bibliotece w Bardzie odbyła się adaptacja dramatu Adama Mickiewicza „Dziady cz. II”. 

Spektakl premierowy w wykonaniu mieszkańców gminy Bardo jest częścią projektu pn. „Dziady” na wiejskiej scenie”, dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018.

Eksperyment teatralny łączący dwie grupy amatorów (teatralną i wokalną), przygotowujących występ odrębnie w czasie dwutygodniowych warsztatów, okazał się niezwykłym doświadczeniem nie tylko dla widzów, ale również występujących.

Pojawiające się wywoływane przez Guślarza duchy, opowiadając sugestywnie swoją historię, przekazywały żyjącym wskazówki dotyczące życia doczesnego i jego skutków po śmierci. Odtwórcy poszczególnych ról, mimo że amatorzy, wykonali ogromną pracę i wykazali się niemałym talentem scenicznym i wokalnym. Warsztaty teatralne prowadzone przez Joannę Tofel i wokalne, prowadzone przez Annę Bartkiewicz-Czaja podsumowane zostały owacjami widzów oraz słowami uznania i podziękowań ze strony burmistrza Krzysztofa Żegańskiego.

Spektakl, zgodnie z założeniami projektu, odegrany zostanie w czasie dwóch kolejnych weekendów w sołectwach Gminy Bardo (4 spektakle). Poniżej harmonogram:

16 listopada, godzina 17:00: Brzeźnica

17 listopada, godzina 17:00: Przyłęk

23 Listopada, godzina 17:00: Opolnica

30 Listopada, godzina 17:00: Janowiec

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA