Express-Miejski.pl

Strażacy-ochotnicy ze Złotego Stoku mają w końcu nowy wóz ratowniczo-gaśniczy [video]

Strażacy-ochotnicy ze Złotego Stoku mają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN o wartości blisko 780 tys. zł trafił 31 października przed północą w ręce strażaków-ochotników ze Złotego Stoku.

Nowy pojazd, który z fetą został powitany w Złotym Stoku, jest w bardzo bogatej wersji wyposażenia. - Posiada m.in. zbiornik o wielkości 3 tys. litrów, szybkie natarcie 60 metrów, działko wodne na dachu samochodu, maszt z oświetleniem LED, wyciągarkę, łączność radiową z systemem cyfrowym, kamerę cofania oraz duży wyświetlacz z możliwością nawigacji – mówi Rafał Karski, naczelnik jednostki.

Pojazd jest fabrycznie nowy, przygotowany specjalnie dla strażaków-ochotników ze Złotego Stoku. Realizacją zamówienia i przygotowaniem wozu zajęła się firma Moto-Truck Sp. z.o.o. z Kielc, a wartość całego zadania wyniosła 779 820,00 zł.

Zakup samochodu dla jednostki był możliwy dzięki dotacjom otrzymanym z budżetu gminy, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Funduszu Ubezpieczeniowego oraz środków własnych miejscowej jednostki.

Dotychczas na wyposażeniu jednostki znajdowały się dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze - średni samochód ratowniczo-gaśniczy Man oraz ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Jelcz. Ten drugi, choć wciąż będzie znajdował się na wyposażeniu strażaków-ochotników ze Złotego Stoku, to obecnie stacjonuje w sąsiadującej jednostce w Mąkolnie. Od 2016 roku na wyposażeniu jednostki znajduje się także quad, który podniósł możliwości ratownicze jednostki i pozwala na szybsze dotarcie do zdarzeń w miejscach niedostępnych dla pojazdów bojowych znajdujących się na wyposażeniu jednostki.

Rocznie strażacy-ochotnicy ze Złotego Stoku interweniują około 70-80 razy. Jednostka od 1995 roku jest zrzeszona w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Przyjazd nowego wozu marki MAN do Złotego Stoku:

ms. / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strażacy-ochotnicy ze Złotego Stoku mają w końcu nowy wóz ratowniczo-gaśniczy [video]

  2019-11-04 12:24:25

  gość: ~Mieciu

  Ból d... w Kamieńcu za 3..2..1.

 • 2019-11-04 13:57:13

  gość: ~OSP z gminy Kamieniec

  @~Mieciu
  I niby czemu ma być u nas ból d... ?

 • 2019-11-04 14:57:04

  gość: ~vvv

  @~Mieciu

  przeciez kamieniec 1 ma lepiej wyposazona jednostke i lepszy sprzet niz zloty stok wiec nie wiem o co chodzi

 • 2019-11-04 21:14:37

  gość: ~Hehehe

  Dobre.

 • 2019-11-04 13:28:50

  gość: ~Fajafha

  Wszytsko super, ale po co ta cała szopka o północy?

 • 2019-11-04 14:56:32

  gość: ~strażak

  @~Fajafha

  Jaka szopka? Bardzo fajnie, że chłopaki tak fajnie powitali nowe auto. Jest atmosfera, jest współpraca i tak to powinno wyglądać w stowarzyszeniu. To było w nocy z czwartku na piątek, więc bez przesady, 90 % ludzi miało wolne następnego dnia i nie wstawali o 4 czy 5 rano. Brawo chłopaki, oby wóz służył, życzę tyle powrotów ile wyjazdów! Nigdy nie zagaśnie!

 • 2019-11-11 16:16:43

  gość: ~kierowca

  ostatnio dodany post

  Ciekawe który przepis zezwala na używanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego oraz blokada drogi w takiej sytuacji. Łamanie przepisów ruchu drogowego i chwalenie się tym w internecie, przez straż pożarną - żenada.

REKLAMA