Express-Miejski.pl

V festiwal im. Alojzego Tauxa gościł w Kamieńcu Ząbkowickim i Ząbkowicach Śląskich

V Festiwal im. Alojzego Tauxa w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend w Kamieńcu Ząbkowickim i Ząbkowicach Śląskich odbyła się V edycja festiwalu im. Alojzego Tauxa - kompozytora pochodzącego z Braszowic.

W sobotę wydarzenie po raz pierwszy miało miejsce w Czerwonym Kościółku w Kamieńcu Ząbkowickim. - Brzmienia głosów i instrumentów, splecione we wnętrzu Czerwonego Kościółka, były bez wątpienia chwilą piękna i pozytywnych wartości - komentował wójt Marcin Czerniec. Dzień później artyście pojawili się w kościele sióstr Klarysek pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ząbkowicach Śląskich.

Podczas festiwalu wystąpili: Opolski Chór Kameralny oraz Cantate Domino z Nowej Rudy, a także soliści: Jadwiga Adamska, Anna Grygiel, Krzysztof Biliński, Marian Biliński i Andrzej Wiśniewski.

To była już V edycja festiwalu im. Alojzego Tauxa. Poprzednie cztery edycje festiwalu odbywały się w Ząbkowicach Śląskich i Braszowicach. To właśnie tam 5 października 1817 roku urodził się niemiecko-austriacki muzyk, dyrygent i kompozytor. Zmarł niespodziewanie podczas próby swojego chóru wiosną 1861 roku. Jego grób znajduje się na cmentarzu komunalnym w Salzburgu, gdzie spędził połowę swojego życia.

V Festiwal im. Alojzego Tauxa w Kamieńcu Ząbkowickim - Ave Maria w wykonaniu Jadwigi Adamskiej:

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • V festiwal im. Alojzego Tauxa gościł w Kamieńcu Ząbkowickim i Ząbkowicach Śląskich

    2019-10-16 13:35:14

    gość: ~WLASNIE

    ostatnio dodany post

    a czemu nic w Braszowicach ??

REKLAMA