Express-Miejski.pl

Ziębice włączone do projektu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju

Ziębice włączone do projektu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju fot.: UM Ziębice

Na zaproszenie Związku Miast Polskich oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Gmina Ziębice została włączona do programu „Rozwój Lokalny”.

Ten 5-letni program został zainaugurowany wiosną przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, a jednym z jego komponentów będzie projekt doradczy pomagający wybranym jednostkom samorządu w Polsce lepiej zarządzać, planować i dostarczać "usługi" mieszkańcom.

Ziębice znalazły się w gronie dziesięciu samorządów w kraju, które zostaną włączone do badania i projektu doradczego realizowanego przez ekspertów OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Oprócz Ziębic w tym gronie znalazły się m.in. Katowice, Płock, Kutno, Krotoszyn, Łubianka i Międzyrzecz Podlaski (miasto i gmina wiejska). Ekspertom zależało, aby do projektu włączyć jst różnej wielkości i z różnym potencjałem.

Skąd Ziębice w tym projekcie? Ziębice dość mocno zaakcentowały wiosną w Związku Miast Polskich swoją chęć do aktywniejszego włączenia się w prace związku, do którego należą od przeszło 30 lat. Burmistrz Mariusz Szpilarewicz uczestniczył w Warszawie na zaproszenie MIiR i ZMP w spotkaniu rozpoczynającym realizację projektu, a pierwsze zadania do wykonania gmina otrzyma już w październiku. Wizyta misji OECD w Ziębicach przewidziana jest na drugi kwartał 2020 roku.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA