Express-Miejski.pl

W Ząbkowicach Śląskich szukają utalentowanych artystów i muzyków. Przyjdź na casting

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Rusza rekrutacja do studia piosenki „METRO” w Ząbkowicach Śląskich. Jeśli kochasz śpiewać, uwielbiasz musicale, to nie masz na co czekać. Zapisz się i przyjdź na casting.

To wyjątkowa okazja, by spróbować swoich sił i rozwinąć skrzydła bez względu na wiek. Studio ma na celu wyszukiwanie wokalnych „perełek” i pomoc w wypromowaniu ich na warszawskie deski teatru „BUFFO”. Jeżeli czujesz, że scena może być Twoim drugim domem i chcesz podjąć bardzo ciężką pracę z możliwością występu przed samym mistrzem Januszem Józefowiczem oraz Januszem Stokłosą przyjdź do nas!

Ząbkowickie Studio Piosenki „METRO” prowadzić będzie Agnieszka Bartkiewicz wraz z mężem Michałem. To małżeństwo muzyków, którzy od 5 lat prowadzą Szkołę Muzyczną CASIO w Ząbkowicach oraz Niepubliczną Szkołę Muzyczną I Stopnia.

- O warsztatach i możliwości prowadzenia „METRA” w naszym mieście dowiedzieliśmy się z Internetu - mówi Agnieszka Bartkiewicz. - Przeczytaliśmy, że w Warszawie został ogłoszony casting - pojechaliśmy i wzięliśmy udział w pięciodniowych szkoleniu z samym Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą oraz z trenerką wokalną z The Voice of Poland Mariolą Napieralską. To były męczące i niezwykle cenne zajęcia, ale udało się i mamy to - podpisaliśmy partnerską umowę biznesową i otrzymałam certyfikat potwierdzający uprawnienia do prowadzenia zajęć wokalnych w Studio Piosenki „METRO”, wystawiony przez warszawskie „Studio BUFFO” - dodaje.

Dzięki temu w Ząbkowicach Śląskich powstanie profesjonalne studio „METRO”, które będzie szkolić dzieci, młodzież i dorosłych we współpracy z teatrem „BUFFO” Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Naszym zadaniem jest szkolenie i kształtowanie artystycznej wrażliwości osób utalentowanych wokalnie i szukanie talentów w całym regionie, nie tylko w powiecie ząbkowickim, ale i w Kotlinie Kłodzkiej.

- Mamy do dyspozycji 700 utworów opracowanych przez profesjonalnych muzyków w teatru „BUFFO”, a cały program edukacyjny oparty jest na doświadczeniach teatru, jakie zdobył przez blisko 30 lat swojej pracy od momentu powstania musicalu „Metro”. Warto dodać, że to właśnie „BUFFO”, wykształciło całą plejadę gwiazd polskiej sceny muzycznej. Studio „BUFFO” planuje utworzyć w Polsce 200 takich placówek jak nasza, na razie jest ich 20.

- Czekają nas jeszcze kolejne szkolenia. To będzie ciężka praca zarówno nasza i uczestników projektu. Stworzymy musical, który będzie wystawiany na deskach teatralnych w wybranych miejscach w Polsce. Musical to forma teatralna łącząca muzykę, piosenkę, dialog i taniec. To nie tylko śpiew, to ruch sceniczny, to prawdziwe show, które ma porwać widzów - opowiada Agnieszka Bartkiewicz i zachęca do udziału w castingu

Pierwszy odbędzie się 28 września w godz. od 11 do 15 w nowej siedzibie szkoły muzycznej na osiedlu XX-lecia 33A (obok ZUS-u), drugi w połowie października. Szczegóły pod numerem tel. 669 136 613.

Jednocześnie informujemy, że Szkoła Muzyczna ogłasza nabór do rok szkolny 2019/2020. Zajęcia odbywać się będą w nowym budynku, a do dyspozycji będzie siedem sal dydaktycznych. Zapisać się można na naukę gry na wszystkich instrumentach klawiszowych, a także na skrzypcach, perkusji, gitarze. Szkoła uczy też śpiewu solowego i przyjmuje zapisy do chóru dziecięcego, zespołu wokalnego i chóru gminnego.

ms. / em24.pl / UM Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Ząbkowicach Śląskich szukają utalentowanych artystów i muzyków. Przyjdź na casting

  2019-09-13 23:27:19

  gość: ~Agata

  Super. Gratulacje!

 • 2019-09-14 11:10:36

  gość: ~Sąsiad

  ostatnio dodany post

  To że funkcjonuje szkoła muzyczna jest jak najbardziej dobre. Certyfikat certyfikatem ale proszę pilnować dzieci, nie daj Boże jakiś nowy sadowski się trafi z warszawki i co? A tak przy okazji co się dzieje na ul.Dolnośląskiej 1 tam jest jakieś ognisko muzyczne czy coś w tym stylu, tam podobno tylko tańczą a nie grają, może by zaśpiewali.

REKLAMA