Orzeł i Sparta poza pucharem. Skałki grają dalej [komplet wyników]

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Stolczanie w derbowym starciu po rzutach karnych pokonali ząbkowickiego Orła. Sparta wysoko zawiesiła poprzeczkę Lechii, ale ostatecznie musiała uznać wyższość gości.

Skałki wyeliminowały Orła

Sporą niespodzianką zakończyło się spotkanie w Stolcu, gdzie czwartoligowy Orzeł Ząbkowice Śląskie gorzej wykonywał rzuty karne od grających klasę niżej miejscowych Skałek i ostatecznie musiał uznać wyższość rywali. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2 (1:0).

Skałki już po pierwszej połowie prowadziły 1:0, a chwilę po zmianie stron zdobyły drugiego gola. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Satanowski, raz po dwójkowej akcji z Kupcem, a w drugim przypadku po strzale głową po znakomitym dośrodkowaniu w pole karne Dominika. Wcześniej zarówno jedni i drudzy mieli dobre okazje by umieścić piłkę w siatce. W barwach Orła hat-tricka w pierwszej odsłonie gry mógł skompletować Grzywiński, pod drugą bramką dobrych okazji nie wykorzystali m.in Wiśniewski i Kupiec.

Orzeł kontaktowego gola zdobył w 60. minucie gry za sprawą Herdego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał Kota. Na kwadrans przed końcem gry rezultat rywalizacji po 90. minutach po indywidualnej akcji ustalił Kuśnierz i jasnym stało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne.

W konkursie jedenastek lepsi okazali się miejscowi. W barwach Skałek z jedenastu metrów do siatki nie trafił tylko Kijak, którego strzał obronił Krakowski, a w drużynie Orła pojedynek z Kotem przegrali Radziszewski oraz Nahaitsev i jasnym stało się, że to stolczanie awansują do dalszej fazy rozgrywek.

W kolejnej fazie podopieczni Tomasza Piątkowskiego zmierzą się z A-klasowym Słowianinem Wolibórz.

Sparta postraszyła Lechię

Ziębiczanie, choć przez znaczną część spotkania ograniczali się głównie do defensywy, to całkiem wysoko zawiesili poprzeczkę dzierżoniowskiej Lechii. Ubiegłoroczny trzecioligowiec przez chwilę nawet przegrywał, ale ostatecznie zdołał odwrócić losy meczu i awansował do dalszej fazy rozgrywek.

Lechia przez pierwsze 45. minut miała sporą przewagę, ale Sparta umiejętnie broniła dostępu do własnej bramki i do przerwy kibice w Ziębiach goli nie oglądali. Zaraz po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Nicpoń i nad ziębickim stadionem uniósł się zapach sporej sensacji. Jak się jednak okazało, gol dla Sparty podziałał na dzierżoniowian jak płachta na byka, bo już w 55. minucie był remis po golu Eltona. Awans Lechii dał Pietkiewicz skutecznie egzekwując rzut karny w 81. minucie pojedynku i ustalając wynik rywalizacji na 2:1 (0:0) dla przyjezdnych.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Eltona w 90. minucie batalii. Lechia w kolejnym meczu w walce o obronę Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zmierzy się z Zielonymi Łagiewniki.