Express-Miejski.pl

„Dycha Ząbkowicka 2019” – komunikat organizatora

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Już jutro, tj. w sobotę 24 sierpnia po raz szósty w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się bieg na 10 km. W imprezie swój udział potwierdziło ponad 300 biegaczy.

Na trasie pojawią się zawodnicy z różnych rejonów kraju i zagranicy. W tym roku po raz pierwszy sportowcy będą rywalizowali na dwóch trasach – 10 km i 5 km. Trasy w znacznym stopniu prowadzą tą samą drogą, lecz w miejscowości Jaworek biegacze rywalizujący na dystansie 10 km skręcają w lewo (miejsce pokażą drogowskazy), natomiast uczestnicy biegu 5 km biegną prosto (również o tym miejscu będą informowały drogowskazy oraz wolontariusze). Rozdzielnie tras biegaczy obu dystansów będzie się znajdowało około 1 km po starcie.

Bezpieczeństwo podczas biegu:

Organizator informuje, że w regulaminie został dodany kolejny punkt o brzmieniu:

„Każdy uczestnik imprezy pn. VI bieg na 10 km w Ząbkowicach Śląskich obowiązany jest podczas jej trwania zapewnić pierwszeństwo przejazdu pojazdom służb ratowniczych (pogotowie ratunkowe, jednostki ochrony przeciwpożarowej itp.) oraz Policji i Straży Miejskiej poruszających się po trasie biegu pojazdami uprzywilejowanymi, jak również zapewnienia dojazdów pożarowych do obiektów budowlanych i urządzeń przeciwpożarowych zlokalizowanych na trasie biegu”.

Biuro zawodów:

Biuro zawodów znajduje się w ząbkowickiej hali Słonecznej (ul. Powstańców Warszawy 8i). Przy hali znajduje się parking na około 200 aut.

Biuro czynne:

Piątek, 23 sierpnia 2019 r. – godz. 18:00 – 20:00
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. – godz. 7:30 – 9:30

Start:

Start usytuowany jest na ulicy Powstańców Warszawy, przy firmie KOLEC 76 CUSTOMS oraz Italia Bike (ok. 300 m od biura zawodów). Start biegu o godz. 10.
Przy lewej stronie drogi ustawiają się zawodnicy 10 km, przy prawej jezdni uczestnicy biegu na 5 km.

Depozyt, szatnie, prysznice

Depozyt, szatnie oraz prysznice znajdują się w Hali Słonecznej. Hala 24 sierpnia 2019 roku będzie czynna w godzinach 7:30 – 15:30.

Dekoracja zwycięzców

Dekoracja zwycięzców obu biegów zaplanowano na godzinę 12:20, zaraz po biegu dla dzieci. Po ceremonii dekoracji odbędzie się losowanie nagród spośród wszystkich uczestników. Do wygrania m.in. wysokiej klasy telewizor Philips 43”. 
Bieg dla dzieci

Zapisy na bieg dla dzieci przyjmowane będą w biurze organizacyjnym biegu (hala Słoneczna) oraz na mecie biegu głównego (Rynek). Start biegu zaplanowano na godzinę 11:30, ale w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych start może zostać nieco przyspieszony. Udział w biegu jest bezpłatny, każde dziecko otrzymuje medal, nr startowy oraz słodką niespodziankę.

Do zobaczenia w Ząbkowicach Śląskich – Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina!

OSiR Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA