Express-Miejski.pl

Znamy miejsce i termin dożynek powiatowo-gminnych. Gwiazdą imprezy będzie Cleo!

Cleo będzie gwiazdą dożynek powiatowo-gminnych, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Witostowicach fot.: mp

Tegoroczne święto plonów Powiat Ząbkowicki zorganizuje wspólnie z Gminą Ziębice. Gwiazdą imprezy będzie zespół Cleo, a zabawa będzie trwała dwa dni.

Tym razem gości z całego powiatu będzie gościło sołectwo Witostowice. 31 sierpnia (sobota) odbędzie się tam Święto Pieroga, będące niejako wstępem do tegorocznego święta plonów. Wśród atrakcji pierwszego dnia przewidziano m.in eksplozję kolorów, III edycję wyścigu traktorów o puchar sołtysa, a na godz. 20 zaplanowano występ zespołu Świnka Halinka. Od godz. 21.30 będzie trwała dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Foxire.

Świnka Halinka - Siwula:

Niedziela rozpocznie się mszą świętą na dziedzińcu Zamku na Wodzie w Witostowicach. Początek eucharystii przewidziano na godz. 12. Następnie odbędzie się przejście Korowodu Dożynkowego, a około godz. 14 zaplanowano Misterium Chleba i prezentację wieńców dożynkowych. Od godz. 15 na scenie pojawią się kolejno: Wesołe Nutki z Mąkolna, Mr. Sebi i Kumbia Mać. Od godz. 18 zaplanowano turniej sołectw, a o godz. 19 wystąpi główna gwiazda całej imprezy - Cleo

Wśród dodatkowych atrakcji zaplanowano bogatą strefę gastronomiczną, prezentacje kół gospodyń wiejskich, widokowe loty samolotem i strefę atrakcji dla dzieci.

 Cleo - Łowcy Gwiazd:

ms. / em24.pl

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA