Express-Miejski.pl

Masz do usunięcia azbest na swoim terenie? Złóż wniosek do gminy o przyznanie dofinansowania

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Do 17 lipca można składać wnioski o dofinansowanie usuwania azbestu z terenu gminy Zabkowice Śląskie. Wysokość wsparcia to 700 zł za tonę odpadów.

W związku z ogłoszonym naborem wniosków przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, związanym z usuwaniem azbestu burmistrz Ząbkowic Śląskich informuje, że Gmina Ząbkowice Śląskie zamierza przystąpić do programu oraz starać się o dofinansowanie demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest z terenu gminy Ząbkowice Śląskie.

Maksymalna możliwość dofinansowania może wynieść do 100 proc. kosztów kwalifikowanych ze środków przyznanych przez WFOŚiGW, jednak nie więcej niż 700 zł za tonę usuniętych odpadów.

Warunkiem uruchomienia programu będzie decyzja o przyznaniu środków zewnętrznych Gminie Ząbkowice Śląskie. W przypadku braku kwalifikacji wniosku gminy, program nie będzie realizowany.

Warunkiem przystąpienia do programu jest złożenie w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich wniosku o przyznanie dofinansowania kosztów związanych z usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Ząbkowice Śląskie w terminie do dnia 17 lipca, który jest podstawą do ubiegania się o środki finansowe z funduszu.

Trzeba pamiętać, że zakup i wykonanie nowego pokrycia dachowego nie są objęte dofinansowaniem. Koszty wykonania nowego pokrycia dachowego musi ponieść we własnym zakresie osoba otrzymująca dofinansowanie od gminy.

W przypadku kiedy koszt demontażu, transportu i utylizacji 1 tony eternitu przekroczy 700 zł powstałą różnicę pokrywa wnioskodawca.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 74 8165 364. Wniosek dostępny jest do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich oraz w Biurze Obsługi Interesanta i u sołtysów.

Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Do pobrania:

erwu. / em24.pl na podst. inf. UM Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA