Express-Miejski.pl

Trwają zapisy do żłobka w Ciepłowodach na rok szkolny 2019/2020. Wybrano już dyrektora

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Żłobek będzie prowadził działalność opiekuńczo-pielęgnacyjną oraz wychowawczą dla dzieci od ukończonego 20 tygodnia życia do 3 lat.

Placówka znajduje się w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach, przy ul Szkolnej 2 (wejście boczne). Funkcję dyrektora placówki pełni Anna Wójcik.

Żłobek oferuje swoim podopiecznym nowoczesne wyposażenie, zdrową kuchnię, ustronne miejsce bez zgiełku i hałasu ulicy, wykwalifikowaną kadrę, taras dla najmłodszych, przestrzeń i zieleń.

Aby zapisać dziecko do żłobka należy wypełnić kartę zgłoszeniową.

W żłobku planuje się utworzyć jedenaście miejsc dla dzieci (jedna grupa). W przypadku dużego zainteresowania pierwszeństwo przyjęcia ma:

1. dziecko wychowywane tylko przez jednego z rodziców,
2. dziecko matki lub ojca, wobec którego orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności lub niezdolność do pracy,
3. dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej,
4. dziecko z rodziny wielodzietnej (troje i więcej dzieci),
5. dziecko posiadające rodzeństwo korzystające z usług żłobka

Ponadto w pierwszej kolejności do placówki będą przyjmowane dzieci z gminy Ciepłowody, a w przypadku wolnych miejsc będzie możliwe uczęszczanie do żłobka dziecka z innej gminy. Jeżeli po procesie rekrutacji w placówce pozostaną wolne miejsca, to zapisów dzieci do żłobka będzie można dokonywać przez cały rok.

Pobyt dziecka w placówce oraz wyżywienie będą odpłatne. Projekt uchwały zakłada, że cena za dzienny pobyt dziecka (maksymalnie 10 godzin) w żłobku włącznie z wyżywieniem będzie wynosić 26.95 zł (20.45 zł za opiekę + 6.50 zł za obiad). Koszt ten może zostać obniżony jedynie w przypadku pozyskania na ten cel dofinansowania, o które zabiega ciepłowodzki samorząd. W przypadku, gdy dziecko będzie przebywało w placówce dłużej niż 10 godzin, to za każdą kolejną godzinę rodzic będzie musiał zapłacić 20.45 zł.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA