Express-Miejski.pl

Jutro rajd rowerowy trasami „Singletrack Glacensis”

zdjęcie ilustracyjne fot.: Katarzyna Rokosz

Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej i Gmina Bardo zapraszają dużych i małych fanów kolarstwa MTB 11 maja do Barda na rajd rowerowy „Singletrack Galcensis”.

- Spotkajmy się o godz. 12 na starcie Rajdu Rowerowego „Singletrack Galcensis” przy ul. Lipowej 5 pod Hotelem Bardo. Pojedziemy Petlą Hrabiowską – to jedna z tras singletrack utworzonych w ramach projektu „Singletrack Glacensis”. Bardziej wytrwali przejadą pętlami Wilcza i Łaszczowa - zachęcają organizatorzy.

Rajd odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Jest to ogólnopolska akcja promująca projekty, które zostały dofinansowane przez Unię Europejską. Akcję koordynuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.


Projekt „Singletrack Glacensis” to ponad 133 km tras typu singletrack położonych na terenie 7 gmin: Bardo (31,5 km), Bystrzyca Kłodzka (5,3 km), Gmina Kłodzko (15 km), Lądek Zdrój (22 km), Międzylesie (14,6 km), Stronie Śląskie (19,3 km) i Złoty Stok (26 km). Liderem projektu jest Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej. Trasy wykonane w Gminie Bardo poprowadzone są m.in. do Przełęczy Łaszczowa, Miejsca Hrabiowskiego czy od Wilczej do Opolnicy/Barda. W ramach projektu posadowiona została stacja doładowawcza dla e-bike’ów oraz stacja naprawcza (znajdują się one przy parkingu na ul. Skalnej w Bardzie).

Projekt „Singletrack Glacensis” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

UM Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA