Express-Miejski.pl

Ponad 133 km tras na terenie siedmiu gmin. W Bardzie otwierają najdłuższy w kraju singletrack

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

4 maja o godz. 10.30 w Bardzie rozpocznie się otwarcie „bardzkiego” odcinka najdłuższej w Polsce trasy rowerowej typu singletrack.

Projekt „Singletrack Glacensis” to ponad 133 km tras typu singletrack położonych na terenie 7 gmin: Bardo (31,5 km), Bystrzyca Kłodzka (5,3 km), Gmina Kłodzko (15 km), Lądek-Zdrój (22 km), Międzylesie (14,6 km), Stronie Śląskie (19,3 km) i Złoty Stok (26 km). Liderem projektu jest Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej.

Trasy wykonane w gminie Bardo poprowadzone są m.in. do Przełęczy Łaszczowa, Miejsca Hrabiowskiego czy od Wilczej w kierunku Barda. W ramach projektu posadowiona została stacja doładowawcza dla e-bików oraz stacja naprawcza, kóre znajdują się przy parkingu na ul. Skalnej w Bardzie.

Otwarcie tras będzie miało miejsce przy Hotelu Bardo na ul. Lipowej. Tam odbędzie się zbiórka rowerzystów, którzy około godz. 10.45 udadzą się w krótką przejażdżkę w kierunku ul. Głównej, przejadą przez przygotowaną bramę startową i powrócą na ul. Lipową. O godz. 11.30 ma odbyć się oficjalne otwarcie tras, następnie w planie jest wspólny przejazd miłośników rowerów przez trasę Hrabiowską, a następnie cyklobusy przewiozą chętnych rowerzystów na Pętlę Wilczą oraz Pętlę Łaszczową, gdzie miłośnicy jednośladów jako jedni z pierwszych będą mogli oficjalnie odbyć przejażdżkę po najdłuższej tego typu trasie w kraju. 

Dla wszystkich gości, którzy tego dnia odwiedzą Bardo i wezmą udział w otwarciu tras także przygotowano coś ekstra. Za darmo będzie można skosztować bardzkiego gulaszu z muflona. Będą także stoiska branżowe i gastronomiczne, a także atrakcje dla dzieci, tj. dmuchańce, plac zabaw, malowanie twarzy itp.

Dla pierwszych 250 zarejestrowanych uczestników imprezy organizatorzy przewidzieli pamiątkowe bidony rowerowe z otwarcia tras. Rejestracji można dokonywać na stronie Ultima Sport [klik].

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA