Express-Miejski.pl

Weź udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej i pomóż Iwonie Mielniczek

Po zatrzymaniu akcji serca i walce o życie na Oiom-ie Iwona nie odzyskała świadomości. Potrzebna jest droga rehabilitacja fot.: mat.pras.

Po zatrzymaniu akcji serca i walce o życie na OIOM-ie Iwona nie odzyskała świadomości. Na jej rehabilitację potrzeba ponad 146 tys. zł. Rodzice proszą o pomoc.

Iwona Mielniczek ma 48 lat i mieszka w Bielawie. Kobieta leczyła się kardiologicznie. Chorowała na kardiomiopatię. Miała przejść zabieg przeszczepu serca, jednak nie zdążyła. 23 marca 2019 roku jej serce przestało bić. - Dzięki szybkiej interwencji pogotowia, ratownicy medyczni wznowili akcje serca mojej córce. Iwonka walczyła o życie na OIOM-ie. Udało się. Żyje. Jej stan ustabilizował się, samodzielnie oddycha przez rurkę tracheotomijną - opowiada Zofia Sobieraj, matka 48-latki.

Po ponad dwóch tygodniach mieszkanka Bielawy została wypisana z Oddziałku Intensywnej Terapii. Wtedy rozpoczął się kolejny dramat rodziny. - W Polsce nie ma pomocy dla takich pacjentów! Z uwagi na to, że córka nie odzyskała jeszcze świadomości, lekarz prowadzący z OIOM-u skierował nas do Zakładu Opieki Leczniczej bądź do Hospicjum. Dla niej to wyrok. Droga w jedną stronę, na co nie chcę i nie mogę pozwolić. Zrozumie mnie każda matka, której dziecko było w potrzebie, której dziecko było chore, której dziecko mogło umrzeć - dodaje Zofia Sobieraj.

48-latka reaguje na ból. Ziewa, zaczyna delikatnie się poruszać i otwiera oczy kiedy mówi do niej rodzina. Kobieta potrzebuje jak najszybszej rehabilitacji. Każdy dzień bierności oddala ją od możliwości odzyskania zdrowia. - Jedyną szansą, aby córce pomóc jest Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje takiej rehabilitacji. Dla Iwonki jeden miesiąc rehabilitacji wynosi blisko 24.5 tys. zł. Córka potrzebuje sześciu miesięcy, co daje łączną sumę ponad 146 tys. zł Nie jesteśmy w stanie finansowo tego udźwignąć - mówi zrozpaczona matka. 

Do pomocy rodzinie włączyła się ekipa „wieDZA112”, która organizuje szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs rozpocznie się 18 maja o godz. 9 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Może wziąć w nim udział 40-osobowa grupa. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt kursu to 100 zł, a całkowity dochód ze szkolenia przekazany zostanie na konto Iwony Mielniczek. 

Oprócz udziału w warsztatach, można pomóc kobiecie także dorzucając się do zbiórki „Wybudźmy Iwonkę i dajmy jej szanse wstać z łóżka” na portalu zrzutka.pl

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA