Express-Miejski.pl

Ponad pół miliona dotacji na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków

Burmistrz Marcin Orzeszek podpisał kolejne umowy na dofinansowanie zadania związanego z budową przydomowych oczyszczalni ścieków fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Gmina Ząbkowice Śląskie od kilku lat udziela dotacji celowych na dofinansowanie kosztów realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków.

W ostatnich dniach burmistrz Marcin Orzeszek podpisał kolejne umowy na wsparcie mieszkańców, którzy zdecydowali się na wykonanie inwestycji. Łącznie ze wsparcia skorzystało już 113 gospodarstw domowych, a łączna suma dotacji udzielonych przez gminę wyniosła 560 tys. zł.

Dotacja może być przyznana wyłącznie na dofinansowanie inwestycji na nieruchomościach znajdujących się w granicach administracyjnych gminy i tylko dla budynków mieszkalnych. Wysokość dofinansowania wynosi do 50 proc. udokumentowanych rachunkiem wydatków, poniesionych na zakup i montaż przydomowej oczyszczalni ścieków, lecz nie więcej niż 5 tys. zł. Dofinansowaniu podlegają wyłącznie wydatki poniesione na zakup i montaż nowych urządzeń. W przypadku realizacji przydomowej oczyszczalni ścieków w gospodarstwie z funkcjonującym zbiornikiem bezodpływowym na ścieki, warunkiem uzyskania dofinansowania jest bezwarunkowa likwidacja tego zbiornika.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA