Express-Miejski.pl

Siłacze z Przyłęku z medalami mistrzostw Polski [foto]

zdjęcie ilustracyjne fot.: mat.pras

11 medali w tym trzy złote przywieźli ze sobą zawodnicy UKS Black Skorpion Przyłęk z XIX Mistrzostw Polski w siłowaniu na rękę. 

Impreza odbywała się w dniach 7-8 kwietnia w Warszawie. Uczniowski Klub Sportowy z gminy Bardo reprezentowało ośmiu zawodników, którzy startowali zarówno w juniorskich kategoriach, jak i seniorskich. W klasyfikacji klubowej ekipa UKS Black Skorpion Przylęk uplasowała się na dwunastej pozycji w gronie 21 ekip. 

- Jedenaście medali to wynik niezły i przed wyjazdem na zawody taką liczbę brałbym w ciemno. Pozostaje jednak niedosyt, bo niektórych zawodników stać było na znacznie lepsze rezultaty. Niemniej jednak jest to dla nich motywacja do dalszych treningów i osiągania jeszcze lepszych wyników - mówi Łukasz Bogusz, prezes klubu.

Aktualnie stowarzyszenie zrzesza 30 zawodników, z czego regularnie trenuje jedenastu z nich. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 17 w sali sportowej przy szkole w Przyłęku. 

Wyniki XIX Mistrzostw Polski w Armwrestlingu:

Kategoria: mężczyźni - Junior do lat 21 do 80 kg - lewa ręka (startowało czterech zawodników) 

1. Adrian Biega [Spartan Armwrestling Club]
2. Dawid Płaksa [Złoty Tur Gdynia]
3. Jacek Stecyk [UKS Black Skorpion Przyłęk]

Kategoria: mężczyźni - Senior do 80 kg - lewa ręka (startowało trzynastu zawodników):

1. Rafał Woźny [UKS Black Skorpion Przyłęk]
2. Dariusz Groch [Wiking Nisko]
3. Dawid Gontarczyk [Złoty Orzeł Choszczno]
(...)
8. Kamil Zwardoń [UKS Black Skorpion Przyłęk]

Kategoria: mężczyźni - Master do 100 kg - lewa ręka (startowało siedmiu zawodników):
1. Mariusz Wrąbel [UKS Black Skorpion Przyłęk]
2. Artur Głowiński [Złoty Orzeł Choszczno]
3. Marcin Formela [Złoty Tur Gdynia]

Kategoria: kobiety - Junior do lat 18 do 60 kg - lewa ręka (startowały trzy zawodniczki):

1. Oliwia Czerniejewska [UKS Black Skorpion Przyłęk]
2. Wiktoria Jadaszewska [UKS 16]
3. Natalia Aleksander [Spartan Armwrestling Club]

Kategoria: mężczyźni - Junior do lat 21 do 80 kg - prawa ręka (startowało czterech zadowników):

1. Adrian Biega [Sparta Armwrestling Club]
2. Dawid Płaksa [Złoty Tur Gdynia]
3. Jacek Stecyk [UKS Black Skorpion Przyłęk]

Kategoria: mężczyźni - Senior do 80 kg - prawa ręka (startowało piętnastu zawodników):

1. Dawid Bartosiewicz [Złoty Tur Gdynia]
2. Rafał Woźny [UKS Black Skorpion Przyłęk]
3. Bartłomiej Bednarski [MCKIS Tytan Jaworzno]
(…)
9. Kamil Zwardoń [UKS Black Skorpion Przyłęk]

Kategoria: mężczyźni - Senior do 100 kg - prawa ręka (startowało siedemnastu zawodników):

1. Piotr Harkabuzik [Niedźwiedzie Orawy]
2. Kacper Sinica [Złoty Orzeł Choszczno]
3. Mariusz Grochowski [MCKIS Tytan Jaworzno]
(…)
6. Mariusz Wrąbel [UKS Black Skorpion Przyłęk]

Kategoria: mężczyźni - Master do 80 kg - prawa ręka (startowało dziewięciu zawodników)

1. Mariusz Chodyna [UKS Hulk Węgrów]
2. Zbigniew Chmielewski [Armwrestling Piaseczno]
3. Bogusław Burys [UKS Black Skorpion Przyłęk]

Kategoria: mężczyźni - Master do 100 kg - prawa ręka (startowało cześciu zawodników):

1. Mariusz Grochowski [MCKIS Tytan Jaworzno]
2. Artur Głowiński [Złoty Orzeł Choszczno]
3. Mariusz Wrąbel [UKS Black Skorpion Przyłęk]

Kategoria: mężczyźni - Master powyżej 100 kg - prawa ręka (startowało jedenastu zawodników):

1. Sławomir Głowacki [UKS Arm Fanatic Sport Grudziądz]
2. Piotr Palczewski [Armwrestling Piaseczno]
3. Marek Neryng [Armwrestling Piaseczno]
(…)
8. Robert Leszko [UKS Black Skorpion Przyłęk]

Kategoria: mężczyźni - Grand Masters powyżej 100 kg - prawa ręka (startowało sześciu zawodników):

1. Robert Grygorcewicz [Złoty Orzeł Choszczno]
2. Wiesław Jabłoński [UKS Black Skorpion Przyłęk]
3. Konstanty Królik [Armwrestling Piaseczno]

Kategoria: mężczyźni - Grand Masters Open - prawa ręka (startowało dziewięciu zawodników):

1. Paweł Lasota [Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej]
2. Wiesław Jabłoński [UKS Black Skorpion Przyłęk]
3. Stanisław Gralak [UKS Arm Fanatic Sport Grudziądz]

Kategoria: kobiety - Junior do lat 18 do 60 kg - prawa ręka (startowały trzy zawodniczki)

1. Natalia Aleksander [Spartan Armwrestling Club]
2. Oliwia Czerniejewska [UKS Black Skorpion Przyłęk]
3. Wiktoria Jadaszewska [UKS 16]

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA