Express-Miejski.pl

Dwudziestolecie istnienia zespołu ludowego „Borowianki” z Przedborowej

Dwudziestolecie istnienia zespołu ludowego „Borowianki” z Przedborowej fot.: UG Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

3 marca w świetlicy wiejskiej w Przedborowej odbyły się obchody jubileuszu dwudziestolecia istnienia zespołu ludowego „Borowianki” z Przedborowej.

Zespół „Borowianki” powstał 8 marca 1999 roku i liczył wówczas 16 osób. Założycielką była Alicja Szermer, a instruktorem przez pierwsze pięć lat był Mirosław Grenda, a następnie Tadeusz Baranowski.

Dziś w skład zespołu wchodzi 11 osób. Jego liderem jest Maria Jastrzębska, a instruktorem Karol Kret. „Borowianki” od lat biorą udział w imprezach folklorystycznych, m.in. w Dzierżoniowie, Wojsławicach, Stolcu, Kudowie-Zdrój czy Bardzie. Co roku występują także na dożynkach powiatowych i gminnych, uświetniają swymi występami święto I-majowe w Srebrnej Górze czy uroczyste spotkania z seniorami. Obecnie zespół rozwija się pod opieką gminy Stoszowice i Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach.

Byli i obecni członkowie zespołu: Halina Berska, Danuta Bodnar, Krystyna Cholewiak, Agnieszka Fajt, Teresa Gendek, Maria Jastrzębska, Józefa Kiełbas, Jadwiga Kirc, Alicja Kubicz, Genowefa Moczko, Wanda Panas, Danuta Pasek, Wacława Pasek, Jadwiga Szulc, Kazimiera Wadyl, Eugenia Winiarska, Janina Zadwórny, Karol Kret oraz Mirosław Grenda.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. UG Stoszowice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA