Express-Miejski.pl

Jest kolejny rekord! Ząbkowice Śląskie zebrały ponad 112.5 tys. zł podczas 27. finału WOŚP! [foto]

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Emocjonujące licytacje i mnóstwo ludzi dobrego serca w jednym miejscu - tak można podsumować kolejny, 27. finał WOŚP w Ząbkowicach Śląskich. Zebrano ponad 112 tys. zł!

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich niemalże już tradycyjnie rozpoczął się od sportowego akcentu. Kilkudziesięciu śmiałków mimo nienajlepszej pogody wzięło udział w IV edycji biegu pt. Policz się z cukrzycą. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu przebiegli około pięciokilometrową trasę, która prowadziła przez ul. Kusocińskiego oraz park miejski im. Sybiraków. Wszyscy uczestnicy, którzy dotarli na metę otrzymali medale. 

W międzyczasie w hali Słonecznej trwały warsztaty udzielania pierwszej pomocy, które przygotowali ratownicy medyczni na co dzień pracujący w ząbkowickim pogotowiu ratunkowym. Dodatkowo był też symulator zderzeń, który miał na celu pokazanie siły, jaka działa przy kolizji drogowej. Głównym celem było przypomnienie kierowcom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Grupa ratowników medycznych zadbała też o alkogogle. Nakładając specjalne okulary, na własnej skórze można było przekonać się jaki wpływ na sprawność psychomotoryczną wywiera stężenie alkoholu we krwi wynoszące 1,5 promila. Alkogogle miały na celu zademonstrować, w jaki sposób zmienia się koordynacja wzrokowo-ruchowa człowieka po spożyciu alkoholu.

W dalszej części imprezy w hali mogliśmy oglądać występy artystyczne. Były tańce i śpiewy, o które zadbali uczniowie, lokalni artyści oraz grupy taneczne, m.in. ze szkoły tańca Hanny Zielińskiej czy grupa zumby pod przewodnictwem Agnieszki Malik. Pokaz tresury psów poprowadził Jarosław Sromek. Następnie na scenie pojawilli się: zespół wokalny Santo i Robert Zucaro.

Między przerwami w koncertach odbywały się licytacje przedmiotów. Podobnie jak w latach poprzednich nie brakowało emocji, a do puszek trafiały kwoty sięgające nawet 2.5 tys. zł. Za taką kwotę (dokładnie 2,500,02 zł) rodziny Zub i Kołoszyńskich po raz kolejny wylicytowali roczny tytuł honorowego właściciela Krzywej Wieży. Drugim gadżetem pod względem najwyższej oferty była drewniana tablica Born to be wild, za którą zapłacono kwotę 1.3 tys. zł. Na licytację przekazał ją ubiegłoroczny zwycięzca. Za 1.2 tys. zł burmistrz Marcin Orzeszek wylicytował tort, który zostawił organizatorom, aby podzielili go wśród obecnych gości, a za 1.1 tys. zł  wolontariusze ząbkowickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stali się właścicielami kostki brukowej, która zostanie wmurowana na ząbkowickim rynku w pobliżu ratusza. Aukcja drugiej kostki osiągnęła kwotę 900 zł. Za okrągły tysiąc do jednego z uczestników licytacji powędrował złoty pierścionek przekazany na licytację przez Tomasza Bandurę. Licytacja, podczas której można było wygrać dzień urzędowania z burmistrzem Marcinem Orzeszkiem i do tego kalendarz WOŚP osiągnęła kwotę 200 zł. Najwyższą ofertę zaproponowali członkowie stowarzyszenia MotoFrankenstein. Motocykliści za kwotę 520 zł stali się również honorowymi rocznymi właścicielami ząbkowickiego zamku, a na licytację przekazali piłkę z autografami piłkarzy Śląska Wrocław, którzy w sezonie 2011/2012 wywalczyli z wrocławskim zespołem mistrzostwo Polski. Piłka była licytowana zarówno podczas aukcji charytatywnych dla Olka z Ziębic i Ignasia z Ząbkowic Śląskich. Teraz jej właścicielem stał się jeden z sympatyków klubu z Wrocławia, który do skarbonki wrzucił 700 zł.

Za 710 zł wylicytowano plakat "Konstytucja" z własnoręcznym podpisem Adama Strzebosza - pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i przewodniczącego Trybunału Stanu (1990–1998), który na licytację podarowała poseł Monika Wielichowska. Za 600 zł starosta Roman Fester wygrał dwudniowy pobyt dla dwóch osób w hotelu Srebrna Góra, wartość 450 zł osiągnął voucher na kolację dla dwojga w hotelu Bardo, po 350 zł wrzucono do puszki za koszulkę Pawła Zielińskiego, piłkarza Miedzi Legnica, oraz voucher KaczWrap Center na odpicowanie samochodu, 300 zł za voucher do restauracji Sensei Sushi w Dzierżoniowie, a za 260 zł voucher na obejrzenie ligowego meczu Śląska Wrocław na kanapie umiejscowionej tuż przy murawie.

Po pełnych emocji licytacjach, o godz. 20 na scenie pojawił się Mateusz Mijal. Mimo godzinnego opóźnienia podczas koncertu gwiazdy wieczoru hala Słoneczna niemal pękała w szwach. Po blisko godzinnym występie odbył się ostatni punkt imprezy jakim było światełko do nieba, które w tym roku przybrało formę pokazu tańca z ogniem w wykonaniu grupy Luminis Fire Show.

- Jestem pełen podziwu dla wszystkich ludzi zaangażowanych w dzisiejsze święto. Czapki z głów dla wolontariuszy, na pomoc których mogłem liczyć nie tylko dziś, ale praktycznie od początku przygotowań finału. Ogromne podziękowania kieruję też do przedstawicieli mediów, przyjaciół sztabu oraz ludzi, którzy wyszli do nas, przybyli na halę, a także chętnie wrzucali pieniążki do puszek. Już teraz mogę powiedzieć, że wynik będzie niesamowity, jednak na oficjalną deklarowaną kwotę na dzień dzisiejszy musimy jeszcze chwilę poczekać - mówi Piotr Warzocha, szef ząbkowickiego sztabu WOŚP, który odniósł się także do sytuacji, do jakiej doszło podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku. Tam podczas światełka do nieba jeden z nożowników zaatakował przebywającego na scenie Pawła Adamowicza, prezydenta miasta. Mężczyzna trafił do szpitala. Nieznany jest stan jego zdrowia. - Po przeczytaniu wiadomości, moja radość w ciągu chwili zbiegła się ze smutkiem. Szkoda, że tak wspaniała akcja, łącząca i jednocząca ludzi ma tak smutny finał - dodał Warzocha. 

[AKTUALIZACJA, g. 23.50]: Aktualna deklarowana kwota zebrana przez Ząbkowicki Sztab WOŚP wynosi...112,578.34 zł!

 Zbiórka do puszek (zbiórka w dniu finału, Mini Finały, Sztabowe Skarbony Stacjonarne) - 96.231,22 zł
 Aukcje allegro (zakończone) - 1.309,50 zł 
 Aukcje allegro (trwające) - 13.198,55 zł 
 Zakupy w Siemashopie - gadżety WOŚP (koszulki, smycze itd.) - 1.839,07 zł

ms. / em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Będzie kolejny rekord? Otwarto puszki, trwa liczenie. 27. finał WOŚP w Ząbkowicach Śląskich [foto]

  2019-01-13 23:08:34

  gość: ~antyowiska

  owsiak bedzie dumny jak przyjdzie przelew z zabkowic - prywatne konto napuchnie

 • 2019-01-13 23:29:25

  gość: ~Ania

  @~antyowiska

  Nie chcesz, nie dawaj, ale durne komentarze sobie daruj. Ja chcę, daję, ale nie krytykuję tych co nie dają, ot tyle i aż tyle. Dobrej nocy.

 • 2019-01-14 08:01:49

  gość: ~takitam

  @~Ania

  Zechcesz wskazać, w którym miejscu gość: ~antyowiska krytykuje tych co dają ?

 • 2019-01-14 10:47:02

  gość: ~Ania

  @~takitam

  Pośrednio tak to można odebrać. To mój ostatni komentarz w tym temacie. Nie dam się wciągnąć w głupie dyskusje. Dobrego dnia.

 • 2019-01-14 10:54:34

  gość: ~takitam

  gość: ~Ania napisał/a:

  "ale durne komentarze sobie daruj."

  Żaden komentarz w dyskusji nie jest durny.
  To po prostu inny punkt widzenia na ten sam temat.

  No i przypomnę koleżance, że forum/komentarze jest miejscem (z definicji przecież) gdzie każdy może wyrazić swoją opinię w danym temacie.

  Poza tym, skoro twierdzisz, że dyskusja jest ... głupia, to po co bierzesz w niej udział ?
  Wszak przeca wiadomo, że to Ty właśnie jesteś Alfą i Omegą, a reszta to motłoch, prawda ?

 • 2019-01-14 07:36:11

  gość: ~iza

  @~antyowiska
  szkoda ze tobie rece nie puchną i usta od pisania i gadania glupot

 • 2019-01-13 23:28:37

  gość: ~BBN

  Idiotycznymi komentarzami proszę się nie przejmować. Piotrek i cała ekipa - wielki szacun! A dla Pana Jurka za kapitalne prowadzenie licytacji to już w ogóle - brak słów, żeby opisać! Super!

 • 2019-01-13 23:42:11

  gość: ~qq

  a ta pseudogwiazda grala za darmo czy za pieniadze????????

 • 2019-01-13 23:56:13

  gość: ~eeee

  @~qq
  Oczywyście ze za pieniądze :D

 • 2019-01-14 14:09:10

  gość: ~żenada

  ostatnio dodany post

  @~eeee
  Płaciłeś/aś z własnej kieszeni? Czy może widziałeś jak ktoś płacił?

 • 2019-01-14 07:59:31

  gość: ~hehehe

  urzędowanie z orzeszkiem tylko 200 zł?? No tak bo kto by chciał zmarnować swoj cały dzien hahahaha

REKLAMA


REKLAMA