Express-Miejski.pl

Przecięli wstęgę. PORT w Opolnicy oficjalnie otwarty [foto]

Oficjalne otwarcie Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego w Opolnicy fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

30 listopada w Opolnicy (gm. Bardo) miało miejsce uroczyste otwarcie Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego (PORT).

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Krzysztof Żegański, starosta Roman Fester, Barbara Strzelec - przewodnicząca rady miejskiej w Bardzie, radny Włodzimierz Biniaś, Małgorzata Urban - przewodnicząca rady sołeckiej oraz Zdzisław Chądzel - sołtys wsi. 

Podczas otwarcia burmistrz podkreślał, że budowa obiektu była długo oczekiwaną inwestycją przez mieszkańców Opolnicy. Społeczność niejednokrotnie podkreślała, że na terenie sołectwa brakuje miejsca, gdzie mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzić czas. Dzięki powstaniu Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego ma się to zmienić.

Tuż po przecięciu wstęgi sołtys wsi otrzymał z rąk burmistrza marynarską czapkę i część stroju, jakoby dobrze zarządzał i opiekował się PORT-em. W dalszej części ksiądz Mirosław Grakowicz poświęcił obiekt, a wydarzenie zakończył poczęstunek przygotowany dla mieszkańców i gości.

Czym dokładnie jest PORT? To skrót od: Punkt Obsługi Ruchu Turystycznego. To projekt innowacyjnego miejsca zlokalizowanego w Opolnicy przy szlaku pontonowo-kajakowym. W okolicy nie ma takiego miejsca, które jest ogólnodostępne przez całą dobę, zarówno dla turystów jak i mieszkańców, po wcześniejszym powiadomieniu osób opiekujących się budynkiem. Będzie to miejsce odpoczynku i integracji, dające wiele możliwości rozwoju oraz organizacji wydarzeń i spotkań. Będzie możliwość schronienia się tam przy niekorzystnych warunkach pogodowych, ugotowania i zjedzenia swoich posiłków oraz odpoczynku.

PORT jest uzupełnieniem działającego ruchu turystycznego, który doskonale wpisuje się w jego charakter. Odpoczynek na świeżym powietrzu, przy rzece, która w tym miejscu jest zabezpieczona malowniczą tamą, z możliwością zorganizowania sobie czasu wewnątrz budynku, jest niespotykaną atrakcją, z której skorzysta wiele ludzi.  Będzie miejscem promocji sołectwa i gminy oraz turystyki aktywnej, która stale rozwija się w okolicy. Stanie się też punktem, w którym mogą spotykać się mieszkańcy, by realizować projekty dotyczące rozwoju Opolnicy, bazując na historii, kulturze oraz walorach przyrodniczych i chronionych zwierzętach.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA