Express-Miejski.pl

Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze” w Bardzie

Spotkanie informacyjne programu „Czyste Powietrze” w Bardzie fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 października w sali Centrum Kultury i Bibliotece w Bardzie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”. 

Wzięło w nim udział ponad 130 osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia finansowego w ramach programu. W czasie prezentacji, którą poprowadził Mateusz Jaruszowiec, konsultant poprzedniego programu Programu Ograniczania Niskiej Emisji, zgromadzeni dowiedzieli się na jakie prace mogą pozyskać dofinansowanie i w jakiej kwocie.

Właściciele domków jednorodzinnych mogą otrzymać wsparcie finansowe w wysokości od 30 do 90 proc. środków kwalifikowalnych na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizację. Burmistrz Krzysztof Żegański zapewnił również, iż gmina pomoże mieszkańcom w pozyskaniu środków na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację w swoich domach jednorodzinnych. Samorząd podpisze umowę z konsultantem-operatorem, który będzie przeprowadzał mieszkańca przez cały proces aplikowania o dotację - począwszy od napisania wniosku zakończywszy na złożeniu wniosku o płatność. Koszt operatora będzie pokrywać gmina.

Kolejne spotkanie odbędzie się 18 października o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Bibliotece w Bardzie, natomiast spotkania z operatorem obsługującym program pn. „Czyste Powietrze” zaplanowano na początek listopada. Dokładny termin zostanie podany wkrótce na stronie internetowej bardzkiego magistratu.

Ulotka informacyjna [KLIK]

Szczegółowe informacje na temat programu „Czyste Powietrze” znajdują się na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

mwinnik / em24.pl / UMiG Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA