Express-Miejski.pl

Krewmaniacy zebrali 9 litrów krwi podczas Dni i Nocy Krzywej Wieży

Zbiórka krwi podczas Dni i Nocy Krzywej Wieży fot.: KREWmaNIACY

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 lipca podczas corocznej imprezy stowarzyszenie zorganizowało kolejną zbiórkę krwi. Autobus do poboru drogocennego płynu stanął przed ząbkowickim zamkiem.  

Drogocennym lekiem, po pomyślnym przejściu badań i konsultacji lekarskich podzieliło się 20 z nich. Chętnych było więcej, niestety część z nich nie otrzymała zgody od lekarza na oddanie krwi.

Zbiórkę zorganizowało stowarzyszenie Krewmaniaków przy wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu i gminy Ząbkowice Śląskie.

- Okres wakacyjny to trudny czas dla krwiodawstwa, ponieważ ze względu na urlopy krew oddaje mniej osób niż przez cały rok, a zapotrzebowanie jest niestety wyższe, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mogą oddać krew już 11 sierpnia na teren Kopalni Złota w Złotym Stoku na kolejną mobilną zbiórkę - czytamy na stronie Krewmaniaków. 

Każdy krwiodawca otrzyma bilet wstępu do Średniowiecznej Osady Górniczej, Kopalni Złota oraz Sztolni Ochrowej. Ponadto spośród osób, chcących podzielić się drogocennym lekiem, zostanie wylosowana jedna, która otrzyma voucher na kolację dla dwóch osób w Starej Kruszarni w Złotym Stoku.


mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA