Express-Miejski.pl

Ząbkowicki Orlik na międzynarodowym turnieju w Czechach

Międzynarodowy turniej piłkarski w Nachodzie fot.: Szkółka Piłkarska „Orlik” Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

16 czerwca podopieczni trenera Łukasza Korniów udali się do Nachodu, gdzie wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim. 

W turnieju wzięło udział dwanaście zespołów. Rywalizowały w dwóch grupach. W grupie A mecze między sobą rozgrywały: Szkółka Piłkarska „Orlik” Ząbkowice Śląskie, Sparta Praga, Slavia Praga, FK Spartak Choceń, FC Spartak Trnava oraz gospodarz turnieju FK Nachod. W grupie B: Sparta II Praga, Slavia II Praga, UKS Siódemka Bielawa, Pogoń Pieszyce, FK Pardubice oraz FK II Nachod.

- Turniej dobrze zorganizowany, stał na wysokim poziomie. Moi chłopcy dali z siebie wszystko i jestem z nich bardzo dumny. Trafiliśmy do ciężkiej grupy, dowodem jest finał, który składał się z ekip, z którymi mierzyliśmy się w pierwszej fazie turnieju. Tym bardziej cieszy fakt, że z tej grupy wyszliśmy - powiedział po zakończeniu rozgrywek trener Łukasz Korniów.

Piłkarze z miasta Krzywej Wieży i Frankensteina rozegrali sześć meczów: trzy wygrali, jeden zremisowali, a w dwóch odnieśli porażki. Ostatecznie uplasowali się na piątym miejscu.

- Jesteśmy zwolennikami sparingów, gdyż dają one większą wartość sportową i efektywny czas spędzony na boisku. Nie mogliśmy jednak nie skorzystać z zaproszenia na turniej z topowymi czeskimi drużynami takimi jak Sparta czy Slavia Praga. Takie mecze budują chłopaków na przyszłość - dodał Tomasz Stelmach.

Wyniki poszczególnych meczów ząbkowickiej ekipy:

  • „Orlik” Ząbkowice Śląskie - FK Nachod 11:0
  • „Orlik” Ząbkowice Śląskie - Spartak Choceń 3:1
  • „Orlik” Ząbkowice Śląskie - FK Pardubice 2:0
  • „Orlik” Ząbkowice Śląskie - Spartak Trnava 2:2
  • Sparta Praga - „Orlik” Ząbkowice Śląskie  5:1
  • Slavia Praga - „Orlik” Ząbkowice Śląskie  4:1

W kadrze turnieju znaleźli się: Alan Badecki, Michał Wesołkowski, Antoni Pińkowski, Bartosz Babło, Adrian Małecki, Borys Supernak, Adam Albrecht, Lucjan Worobiec, Bartosz Maj oraz Kacper Błaźniak.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA