Express-Miejski.pl

Już jutro złotostocka Gwarkiada. Wystąpią m.in. Shazza i Tabu

zdjęcie ilustracyjne fot.: mwinnik / em24.pl

Sztandarowe wydarzenie w gminie Złoty Stok zaplanowane zostało na 9 czerwca. Na scenie zaprezentują się m.in Chorzy, Sztywny Pal Azji, Shazza oraz Tabu. 

Gwarkiada rozpocznie się 9 czerwca na zbiorniku Kozielno. Tam od godz. 8 będą trwać drugie Gminne Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Złotego Stoku. Następnie o godz. 12 zaplanowano przejście historycznego korowodu ulicami miasta, który wyruszy spod skweru Jana Pawła II. 

Uroczyste otwarcie imprezy odbędzie się o godz. 13.30 w miejscu dawnego kamieniołomu na Skalisku. Jako pierwsza na scenie zaprezentuje się złotostocka grupa taneczna „Show Dance”. Tuż po niej o godz. 16 wystąpi Kabaret Czwarta Fala. Następnie zespół Babilon wykona covery Boney M, ryzpoczynająć tym samym blok koncertów. Tego dnia zaplanowano również występy zespołów Chorzy oraz Sztywny Pal Azji. Główną atrakcją będą koncerty Shazzy i Tabu. Wokalistka pojawi się na scenie kwadrans przed godz. 21, zaś zespół Tabu zaprezentuje się o godz. 22. 

Gwarkiadę zakończ pokaz sztucznych ogni na tle kamieniołomu oraz zabawa taneczna. Dodatkowa atrakcją będzie Centrum Wirtualnej Rzeczywistości „Imaginarium” z Wrocławia. - Latanie, teleportacja, wizyta w kosmosie lub w głębinach oceanu? A może rysowanie w trójwymiarze, strzelanie z łuku, pistoletów lub walka mieczem świetlnym? Tego wszystkiego będziecie mogli spróbować na Gwarkiadzie - czytamy na stronie Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku. 

W związku z organizacją imprezy mogą wystąpić utrudnienia ruchu na terenie miasta - od godz. 12.30 do 13.30 na ulicach: skwer Jana Pawła II, ul. Chrobrego, ul. Wojska Polskiego oraz ul. Rynek, natomiast od godz. 12.30 do 24 zamknięta będzie ul. Staszica oraz zjazd w stronę willi Hubertus.

 Gwarkiada 2017 [foto] - pierwszy dzień

Gwarkiada 2017 [foto] - drugi dzień

mwinnik / em24.pl

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA