Czwarta runda Pucharu Strefy MTB Sudety w Srebrnej Górze. Znamy najlepszych

Czwarta runda Pucharu Strefy MTB Sudety w Srebrnej Górze

Czwarta runda Pucharu Strefy MTB Sudety w Srebrnej Górze fot.: Ultima Sport

Ponad trzystu zawodników stanęło do rywalizacji w czwartej rundzie Pucharu Strefy MTB Sudety, która odbyła się 3 czerwca w Srebrnej Górze.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dwóch dystansach: MEGA (50 km) i MINI (25 km).

Dystans MEGA najszybciej przejechał Wojciech Halejak z zespołu JBG-2 Cryospace, który 50-kilometrową trasę pokonał w 2 godz. 22 min i 24 sek. Drugi był zawodnik z Czech Michal Kanera, który na metę wpadł niemalże równo z Halejakiem. O zwycięstwie Polaka decydowały setne sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Dziewa - bardzianin i reprezentant SGR Specialized, ze stratą 2 min i 14 sek. do zwycięzcy.

Wśród kobiet triumfowała Michalina Ziółkowska z czasem 2 godz. 48 min i 40 sek. Druga była Anita Kaputa, która do zwyciężczyni straciła ponad 36 minut. Podium uzupełniła Alina Serafin (czas: 3 godz. 31 min i 13 sek.).

Na dystansie MINI pierwszy linię mety przekroczył Piotr Sułek ze Świdnicy, który pokonał 25-kilometrowy dystans w 1 godz. 14 min i 51 sek. Drugi na mecie zameldował się Bartosz Łyska z Głuszycy z czasem 1 godz. 15 min i 39 sek. Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Stolarczyk - klubowy kolega Łyski, który na metę wpadł 1 min i 54 sek. później niż zwycięzca.

Wśród kobiet wygrała Marta Garnek z Bielawy (czas: 1 godz. 30 min 59 sek.) przed Dominiką Niemiec (czas: 1 godz. 39 min 44 sek.) i Paulą Bernaczek - młodą bardzianką, reprezentującą klub Bike Center Ataksport Świdnica, która uzyskała czas 1 godz. 42 min. i 46 sek.

Szczegółowe wyniki z każdej kategorii dostępne na stronie Ultima Sport [KLIK]

Po czterech etapach Pucharu Strefy MTB Sudety na dystansie MEGA prowadzi Wojciech Halejak. Wśród kobiet na czele jest Alina Serafin. Na dystansie MINI liderem jest Bartosz Łysak, a w klasyfikacji kobiet Marta Garnek.