Express-Miejski.pl

Młode Orły na międzynarodowym turnieju w Gnieźnie

Akademia Sportu „Orzeł” Ząbkowice Śląskie na międzynarodowym turnieju w Gnieźnie fot.: AP „Orzeł” Ząbkowice Śląskie

Młodzi adepci piłki nożnej z Akademii Sportu „Orzeł” Ząbkowice Śląskie w dniach 25-27 maja przebywali na trzydniowym międzynarodowym turnieju w Gnieźnie.

W grupie ząbkowiczanie rywalizowali z Zawiszą Bydgoszcz, Anagni (Włochy), Calisią Kalisz, Górnikiem Konin oraz miejscowym Mieszko Gniezno. Łącznie w turnieju wzięły udział 24 ekipy. 

W fazie grupowej zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym - 1x23 minuty. Każda z ekip miała do rozegrania pięć pojedynków. W meczach fazy grupowej biało-niebiescy prowadzeni przez Krzysztofa Cupiała i Łukasza Lisieckiego zdobyli łącznie pięć oczek (1 zwycięstwo, 2 remisy i 2 porażki).

Wyniki:

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Mieszko Gniezno 3:0 (Oliwier Ćwikła x2, Karol Kowalczuk)
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Calisia Kalisz 2:2 (Mathias Terlecki, Stanisław Kozioł)
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Górnik Konin 0:0
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Zawisza Bydgoszcz 0:4
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Anagni 0:1

- Organizacja turnieju jak zawsze na wysokim poziomie. Normą już jest, że chłopcy obracają się na turniejach w towarzystwie młodzieżowych ekip ekstraklasowych drużyn. Tym razem były to m.in. ekipa Lecha Poznań czy Wisły Płock. Poziom grania jest wysoki, a o triumfie sportowym decydują detale i koncentracja do ostatnich minut - mówił trener Cupiał. 

„Biało-niebiescy" zajęli w grupie czwarte miejsce i w końcowym rozrachunku zagrali tylko mecz pocieszenia z litewską drużyną Radviliski. Spotkanie skończyło się remisem 2:2, a bramki zdobywali Miłosz Samuel i Oliwier Ćwikła. Ostatecznie obie ekipy zostały sklasyfikowane w generalnej klasyfikacji turnieju ex-aequo na miejscu 13.

- Z powodów różnych w kadrze rocznika 2005 brakowało aż 4 podstawowych graczy, przez co szansę na wyjazd dostali zawodnicy rocznika 2006 i 2007, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze, mimo dysproporcji w warunkach fizycznych. Myślę, że takie doświadczenie z pewnością zaprocentuje - podsumował zmagania trener Cupiał.

AP „Orzeł” Ząbkowice Śląskie: Maciej Szumny, Jakub Kuzakowski, Filip Stuglik, Kamil Krzyżanowski, Oliwier Ćwikła, Kamil Ostaszewski, Karol Kowalczuk, Mathias Terlecki, Stanisław Kozioł, Konrad Jamborski, Patryk Tomaszewski, Miłosz Samuel trener: Krzysztof Cupiał/Łukasz Lisiecki

W turnieju triumfował Lech Poznań. Drugie miejsce zdobyła Wisła Płock, a na trzecim stopniu podium uplasowało się FASE Szczecin. Do najlepszej ósemki turnieju dostały się także: Zawisza Bydgoszcz, Anagni (Włochy), Widzew Łódź, Polonia Bydgoszcz i Victoria Września.

ms. / em24.pl / AP Orzeł Ząbkowice Śląskie

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA