Express-Miejski.pl

WOŚP w powiecie ząbkowickim. Kwestować będą w każdej gminie [SZCZEGÓŁY]

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę fot.: PR

W najbliższą niedzielę odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdź, gdzie będą kwestowali wolontariusze.

Największe atrakcje 26. finału WOŚP zaplanowano w Ząbkowicach Śląskich. Rozgrzewka przed wielkim finałem rozpocznie się już jutro tzw. sportową sobotą. Główne atrakcje przewidziano jednak na niedzielę. Więcej szczegółów o 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w artykule pt. Sportowa sobota i muzyczna niedziela. Ząbkowice Śląskie po raz kolejny zagrają z WOŚP. Wolontariuszy będzie można spotkać nie tylko w hali Słonecznej. Będą także zbierać pieniądze do puszek przy kościołach i na ulicach w całej gminie.

Gmina Złoty Stok

Impreza rozpocznie się w Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku o godz. 16 występem tanecznym miejscowych cheerleaderek. Na scenie zobaczymy jeszcze studio wokalne zaprezentowane przez Julię Janiczek oraz Agatę Iwanowską, pokaz złotostockiego zespołu Karate Kyokusin, Martynę Tandereszczak oraz grupę taneczną Show Dance.

- W tym roku tak jak w ubiegłym prezentujemy wykonawców i artystów z naszego gminnego podwórka. Poprzednio ten pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem. Prezentować będziemy grupy taneczne, aktorskie, wokalistów i muzyków, którzy działają głownie przy Centrum Kultury i Promocji, ale również przy stowarzyszeniu AUGEO oraz Złotostockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Są to najaktywniejsze grupy lokalnych działaczy - informuje Aleksandra Wąsowicz, dyrektor CKiP w Złotym Stoku.

W międzyczasie będą odbywały się licytacje różnorodnych gadżetów. Jak co roku będziemy licytować przekazane na tę okazję fanty np.: bilet dla dwóch osób na zabawę myśliwską przekazany od Koła Łowieckiego „Jawornik”, obraz pana Stanisława Gołdyna, książkę z autografem Kuby Małeckiego, zdjęcia piłkarzy Śląska Wrocław z autografami oraz wiele innych gadżetów - wymienia dyrektor CKiP. W centrum kultury będą również zbierane pieniądze ze sprzedaży ciast oraz kiermaszu książek. 

Ponadto będzie można zrobić sobie tatuaż z henny, a dzieci będą mogły pobawić się na zajęciach z Kamilą Malinowską z firmy Mini Naukowiec. Na godz. 19.20 zaplanowano jasełka w wykonaniu Złotostockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie zakończy światełko do nieba, tak jak to ma miejsce w innych miastach. 

- W ubiegłym roku uzbieraliśmy rekordową kwotę od kiedy istnieje sztab w Złotym Stoku. Zostaliśmy również wyróżnieni przez Jurka Owsiaka medalem jako jeden z dwóch sztabów w powiecie razem ze sztabem z Ząbkowic Śląskich. Serdecznie zachęcamy do udziału w imprezie - kończy Aleksandra Wąsowicz.

Na terenie gminy Złoty Stok od godzin porannych kwestować będzie dwudziestu pięciu wolontariuszy. Złoty Stok organizuje finał WOŚP od 2002 roku. 

Gmina Ziębice

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Ziębickim Centrum Kultury. Początek w niedzielę od godz. 14.

Wydarzenie rozpocznie się występem dzieci i młodzieży ze szkół z Ziębic, Lubnowa oraz Henrykowa. W międzyczasie będą odbywały się licytacje różnorodnych gadżetów.

Na godz. 15.30 zaplanowano koncert zespołu Ranny Łoś z Ząbkowic Śląskich. Po nim swój koncert zaprezentuje AYA Jan Niemczyk. O godz. 16.30 będzie miał miejsce pokaz Klubu Tańca AKTAN. Ponadto na scenie zaprezentują się zespoły: AND z Ziębic, Chwilantropia z Wrocławia oraz wrocławski Robox Blues. Imprezę zakończy tradycyjne już światełko do nieba.

Wolontariusze będą także kwestować na terenie gminy Ziębice. Szefem sztabu jest Barbara Sawka - nauczycielka Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie.

Gmina Bardo

W Bardzie już od godzin porannych na terenie gminy spotkamy wolontariuszy. Od godz. 13 za datki do puszki będzie można przejechać przejechać się samochodem terenowym, nawet na Obryw Skalny. Od godz. 17 w pomieszczeniu fundacji oświatowej Salamandra rozpoczną się licytacje gadżetów, a o godz. 20 rozpocznie się symboliczne światełko do nieba.

Szefem sztabu jest Marta Ptasińska z miejscowego urzędu gminy.

Gmina Ciepłowody

Od godz. 17 w hali sportowej przy ZSP w Ciepłowodach odbędą się występy dzieciaków. W międzyczasie trwać będą licytacje przedmiotów. O godz. 20 zaplanowano tradycyjne światełko do nieba. Na ulicach także będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą zbierali pieniądze do puszek. Szefem sztabu jest Ewa Bębenek z ciepłowodzkiej placówki.

Gmina Stoszowice

W gminie Stoszowice nie przygotowano żadnych atrakcji związanych z 26. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab jednak istnieje, a 19 wolontariuszy będzie kwestowało na ulicach i przy kościołach, zbierając datki do puszek. Szefem sztabu jest Aldona Dwornik ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu.

Gmina Kamieniec Ząbkowicki

Podobnie jak w gminie Stoszowice i w latach ubiegłych - w kamienieckiej gminie wolontariuszy WOŚP  kwestujących z puzkami będzie można spotkać na ulicach i przy kościołach. Dodatkowych atrakcji nie przewidziano. Szefem sztabu jest Jolanta Kużdżał, a siedziba mieści się w szkole podstawowej nr 1 przy ul. Złotostockiej. 

Wszystkie pieniądze zebrane tego dnia zostaną przekazane na konto fundacji WOŚP. Hasło tegorocznego finału brzmi: Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

mwinnik / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • WOŚP w powiecie ząbkowickim. Kwestować będą w każdej gminie [SZCZEGÓŁY]

    2018-01-14 18:41:59

    gość: ~wolontariusz

    ostatnio dodany post

    jak to jest ?czy sprzęt przekazywany placówkom medycznym przez Jurka to -darowizna-czy wypożyczenie lub dzierżawa???bo w szpitalu -Latawiec-w Świdnicy na niektórych urządzeniach od -Orkiestry-są nalepki-własność WOŚP-o co tu chodzi??

REKLAMA