Express-Miejski.pl

W sylwestrową noc włamał się do jednego z domów w Ząbkowicach Śląskich. Został już zatrzymany

W sylwestrową noc włamał się do jego z domów w Ząbkowicach Śląskich. Został złapany na drugi dzień fot.: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

34-latek zabrał z domu wszystko, co wpadło mu w ręce i spakował w podróżną torbę, którą również zabrał ze splądrowanego domu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

1 stycznia ząbkowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że podczas nocy sylwestrowej na terenie miasta został okradziony jeden z domów jednorodzinnych. - Sprawca przez okienko piwniczne dostał się w nocy do budynku i skradł z niego wszystko, co wpadło mu w ręce. Jego łupem padła biżuteria złota i srebrna, pieniądze, dewocjonalia, telefony komórkowe, kosmetyki, sztućce, alkohol, a nawet ciężarki do ćwiczeń. Po splądrowaniu mieszkania i zebraniu wszystkich rzeczy, zapakował je do torby podróżnej, którą również skradł z tego samego domu - informuje Ilona Golec, oficer prasowa w ząbkowickiej policji.

Policjanci z wydziału kryminalnego ząbkowickiej komendy już na drugi dzień po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę. - 34-latek miał przy sobie kilka przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Po przeszukaniu jego mieszkania odnaleziono pozostałe rzeczy i dodatkowo biały proszek, który zostanie teraz poddany analizie w laboratorium w celu sprawdzenia, czy nie jest to narkotyk - dodaje oficer prasowa. 

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Po przedstawieniu zarzutów stanie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mwinnik / em24.pl / na podst. inf. KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W sylwestrową noc włamał się do jednego z domów w Ząbkowicach Śląskich. Został już zatrzymany

  2018-01-03 14:37:29

  gość: ~On

  Gdyby lokatorzy lepiej zabezpieczyli swój dom to by do czegoś takiego nie doszło. Dobra nauczka na przyszłość.

 • 2018-01-03 18:06:35

  gość: ~Xxx

  @~On
  A co, zasieki mamy stawiać?

 • 2018-01-04 09:59:26

  gość: ~PeP

  ostatnio dodany post

  Najlepiej chyba ochronę wynajmować jak się z domu wychodzi, głupie pierdo.... Jak ktoś miał dobrze chatę ubezpieczoną to jeszcze może fajny pieniądz z ubezpieczalni wyhaczyć, pod warunkiem, że uszkodzenia są widoczne

REKLAMA