Express-Miejski.pl

Niezwykła 4-latka ścięła włosy i oddała je chorym dzieciom

Włosy Seleny trafiły do stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI, a mała bohaterka otrzymała podziękowanie fot.: mat. prasowe

Czterolatka z Kamieńca Ząbkowickiego postanowiła ściąć włosy i przekazać je dzieciom cierpiącym na chorobę nowotworową oraz będących po chemioterapii.

Bohaterski gest Seleny Krasińskiej, bo to o niej mowa, jest tym większy, że wcześniej czterolatka była bardzo oporna na wizyty u fryzjera. Selena odkąd się urodziła nigdy nie miała nawet podcinanych włosków. O ewentualnych ścięciu włosów nawet nie chciała słyszeć - mówi Klaudia Grudzień-Krasińska, matka małej bohaterki. - Wiele rozmów było potrzebnych żeby córka zmieniła zdanie. Zachęcaliśmy ją różnymi metodami. Pokazywaliśmy zdjęcia chorych dzieci, które są łyse i nie mają włosków. Pewnego razu córka sama podeszła domnie i powiedziała, że chce ściąć włosy - dodaje Remigiusz Krasiński ojciec czterolatki.

Mała bohaterka

- Przyznam się, że bałam się, że wykorzystując naszą nieuwagę może sama wziąć nożyczki i ściąć włosy. Jednak dzielnie czekała na wizytę u fryzjera, gdyż chciała swoje włosy podarować dzieciom, które ich nie mają - mówi dumna mama. Włosy córki rodzice powierzyli w ręce fryzjerki z salonu fryzjerskiego Pawła Jaglarza w Paczkowie, który współpracuje z fundacją Mówimy NIEboRAKOWI. - Dzięki temu mieliśmy pewność, że włosy córki, zgodnie z jej wolą, trafią do fundacji - dodał ojciec.

- W dzień ścięcia włosów córka wstała rozanielona, nie mogła się doczekać wizyty u fryzjera. Mówiła, że jedzie oddać włoski chorym dzieciom. Jesteśmy bardzo dumni z jej postawy, że nie płakała, nie zmieniła zdania i zrobiła tak szlachetny gest - mówią zgodnie rodzice. Włosy Seleny trafiły do stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI, a mała bohaterka otrzymała podziękowanie.

Włosy może oddać każdy. Jest jednak jeden warunek

By wziąć udział w akcji Mówimy NIEboRAKOWI minimalna długość włosów musi wynosi 30 cm. Włosy należy ściąć według niżej zamieszczonych wskazówek w wybranym przez siebie salonie (odpłatnie) lub w salonie współpracującym ze Stowarzyszeniem (nieodpłatnie) i wysłać je na adres Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI.

Instrukcja ścięcia włosów:

Minimalna długość włosów, które można przekazać NIEboRAKOWI to 30 cm. Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania odżywki, nie mieszając końca włosów z nasadą.

  • Umyte i dokładnie wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm
  • Każde pasmo wiążemy gumką u nasady i dołu (np. recepturką), w 2-3 miejscach.
  • Ucinamy około 2 cm powyżej gumki (od nasady), nie należy ich wyrównywać.
  • Ścięte włosy zawijamy w papier (np. ręcznik papierowy)
  • Oznaczamy nasadę włosa –wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem „nasada"

Następnie tak przygotowane włosy umieszczamy w foliowej torebce, wkładamy do koperty i tak przygotowany włos wysyłamy na adres Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Mówimy NIEboRAKOWI
ul.Kordeckiego 11/5
48-300 Nysa
tel.608 188 924 Ewa Ozga

Można również fundacji przekazać pieniążki: dochód w całości przekazany zostanie na sfinansowanie produkcji peruk.

KONTO mBank S.A
33 1140 2017 0000 4402 1308 3997.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA