Dogtrekkingowy Finał Pucharu Polski w Złotym Stoku. Jakub Glajcar najlepszy

Finału Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Złotym Stoku

Finału Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Złotym Stoku fot.: dogtrekking.com.pl

14 października w Złotym Stoku odbył się Finał Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Do miasta przybyło blisko 150 uczestników wraz ze swoimi psami.

Miłośnicy dogtrekkingu zjechali z całej Polski, aby rywalizować w Górach Złotych na jednej z trzech tras: mini, midi i long. - Doskonała pogoda, nie tylko uprzyjemniała start, ale pozwoliła cieszyć się ze wspaniałych widoków na trasie, które o tej porze są naprawdę zachwycające - czytamy na stronie złotostockiego urzędu, współorganizatora imprezy. - Na mecie wszystkim dopisywały humory. Mimo, że trasy były dość wymagające, kilkugodzinny wysiłek zawodnikom rekompensowała satysfakcja towarzysząca po przekroczeniu linii mety - dodają urzędnicy. Oprócz zawodników w Złotym Stoku pojawły się różnorodne psy, które zgodnie z ideą zawodów pokonywały trasę wraz ze swoimi opiekunami.

W kategorii Long dogtrekkerzy musieli pokonać trasę liczącą 38 kilometrów. Wśród panów najdłuższy dystans wygrał Jakub Glajcar (Metheora Sport Team) z psem Viper, pokonując trasę w czasie 4 godz. 50 min. 57 sek. Druga lokata przypadła Jarosławowi Stefańskiemu z teamu „W pogoni za duchem” z pupilem Fado (czas: 4 godz. 53 min. 9 sek.), a na najniższym stopniu podium stanął Arkadiusz Muzyk (Salty Dog) z psem Bolkiem (czas: 4 godz. 53 min. 19 sek.)

Najlepszą kobietą okazała się Irena Piotrowska (Metheora Sport Team), która wraz ze swoim pupilem Verti na mecie zameldowała się po 7 godzinach 4 minutach i 12 sekundach. Tuż za nią uplasowała się jej koleżanka z drużyny Kara Zawistowska z psem Emul, tracąc do zwyciężczyzni 12 sekund. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Zimoląg (Okiem Wilka) z pupilem Sienną, która pokonała trasę w czasie 7 godzin 4 minut i 26 sekund.

Dogtrekkerzy startowali jeszcze na trasie mini – liczącej 17 kilometrów oraz mid - 26 kilometrów. Wyniki poszczególnych kategorii prezentujemy poniżej.

Mężczyźni Long:

1. Glajcar Jakub (Metheora Sport Team) Viper |Terrier Brazylijski| czas: 4:50:57
2. Stefański Jarosław (W pogoni za duchem) Fado |wyżeł niemiecki| czas: 4:53:09
3. Muzyk Arkadiusz (Salty Dog) Bolek czas: 4:53:19

Kobiety Long:

1. Piotrowska Irena (Metheora Sport Team) Verti |Manchester Terrier| czas: 7:04:12

Mężczyźni Mid:

1. Pryjma Tomasz (funexsports) Weronika |wyżeł niemiecki krótkowłosy| czas: 2:40:31

3. Lippa Jerzy (Mikesz - Team) Mika czas: 2:36:20

Wyniki z poszczególnych kategorii w całości dostępne są na stronie dogtrekking.com.pl