Express-Miejski.pl

Podopieczni DPS „Zamek” w Opolnicy wicemistrzami województwa

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Zamek” w Opolnicy wicemistrzami województwa fot.: DPS Opolnica

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W dniach 5-6 października podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Zamek” w Opolnicy wzięli udział w XI Dolnośląskim Turnieju Piłki Nożnej „Turgol” we Wrocławiu.

To trzeci udział w prestiżowym turnieju dla drużyny prowadzonej przez Paulę Gudz i Marka Stannego. - W poprzednich latach udział w tym turnieju dla zespołu nie był najlepszy. W tym roku jednak sprawdziło się porzekadło „do trzech razy sztuka” i zaprezentowaliśmy się naprawdę z dobrej strony - mówi opiekun zespołu.

Mimo, że mecze rozgrywane były w ulewnym deszczu i przy niskiej temperaturze to opolniczanie pokazali klasę i w ostatecznym rozrachunku zajęli drugie miejsce. - W zeszłym roku dość obszernie pisaliśmy, iż walka o podium dla naszego zespołu w tym turnieju jest znacznie trudniejsza, gdyż większość przeciwników to podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy i Ośrodków Wychowawczych - tłumaczy Stanny. - Systematyczne treningi, charakter i wola zwycięstwa nie pozwoliły jednak, aby nasza drużyna nie mogła walczyć o najwyższe cele. Pokazaliśmy kolejny raz, że ciężka praca w końcowej fazie przynosi satysfakcję i oczywiście wyniki, w konsekwencji zdobywając wicemistrzostwo województwa - dodaje tener.

W turnieju wzięło udział 14 drużyn i około 250 uczestników. Mecze odbywały się na Polach Marsowych kompleksu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. „Turgol” to największa tego typu impreza na Dolnym Śląsku i jedna z większych w Polsce. Liczba drużyn i system gry spowodował, że zawody rozłożono na dwa dni z noclegiem.

Po turnieju nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy, rozdanie dyplomów, pucharów i medali oraz oficjalne zakończenie XI edycji turnieju. Chociaż pogoda  Przed zawodnikami DPS kolejne dwa Turnieje. Halowy Turniej Orlik Cup w Kudowie Zdrój oraz II Halowy Turniej KKN Miedz Legnica Cup.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA