Okręgowy Puchar Polski: Orzeł gra dalej, Skałki rozbite [VIDEO]

W Stolcu nawet przez chwilę nie było mowy o sensacji. Trzecioligowa Lechia rozbiła Skałki aż 8:1 (4:1). fot.: Karol Michniewicz / lechia.dzierzoniow.pl

Orzeł Ząbkowice Śląskie nie miał żadnych problemów z awansem do kolejnej fazy rozgrywek okręgowego Pucharu Polski. Biało-niebiescy wygrali w odległej Lubawce 8:1 (3:0).

Od 15. minuty ząbkowiczanie grali w przewadze jednego zawodnika, po tym jak sędzia za ostre wejście jednego z graczy gospodarzy postanowił ukarać go czerwoną kartką.

Biało-niebiescy strzelanie rozpoczęli w 20. minucie. Do siatki trafił Robert Herdy, a po chwili po golu dorzucili Karol Zalewski i Remigiusz Kowerko. Trzybramkowa przewaga gości do przerwy w pełni odzwierciedlała boiskowe wydarzenia. Po zmianie stron ząbkowiczanie nadal dominowali, zdobywając jeszcze pięć trafień. Trzy razy bramkarza z Lubawki pokonał Dawid Kuriata, a po jednym golu dorzucili Tomasz Piątkowski i Hubert Górski. Gospodarze, którzy na co dzień występują w klasie okręgowej, bramkę na otarcie łez zdobyli przy stanie 7:0 dla ząbkowiczan.

W kolejnej parze Orzeł z Ząbkowic zagra ze zwycięzcą meczu Kryształ Stronie Śląskie - Unia Bardo. Ten pojedynek zaplanowano na przyszłą środę.

Identycznym rezultatem zakończył się pojedynek w Stolcu, gdzie trzecioligowa Lechia Dzierżoniów rozbiła miejscowe Skałki. Lechici już do przerwy prowadzili 4:1. Po zmianie stron dorzucili kolejne cztery trafienia i nie stracili już żadnego. Honorowego gola dla Skałek na 3:1 zdobył Piotr Kupiec, który najpierw sam wywalczył rzut karny, a następnie pewnie zamienił go na bramkę. W kolejnej rundzie Lechia zagra w Kłodzku z miejscową Nysą, która pokonała 4:2 (2:2) Bielawiankę Bielawa.

Nysa Kłodzko - Bielawianka Bielawa 4:2
Kryształ Stronie Śląskie - Unia Bardo przeł. na 27.09.
Orzeł Lubawka - Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:8

Pary 1/4 finału Pucharu Polski OZPN Wałbrzych (4 października lub 11 października):