Express-Miejski.pl

Czytelniczka skarży się na stan nawierzchni na ul. Kwiatowej. Remontu jednak nie będzie

Stan drogi na ul. Kwiatowej na odcinku od pl. Różanego do ul. Konwaliowej fot.: Czytelniczka EM24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Nasza Czytelniczka zwraca uwagę na zniszczoną drogę na ul. Kwiatowej w Ząbkowicach Śląskich. Na kompleksowy remont trasy mieszkańcy nie mają jednak co liczyć.

- Sprawa dotyczy odcinka od pl. Różanego do ul. Konwaliowej. Odkąd powstało osiedle odcinek nigdy nie był dokończony. Betonowe płyty pełniące funkcję drogi w wyniku niedokończonej wtedy inwestycji nadal funkcjonują jako droga główna i niestety są w bardzo złym stanie - popękane i pełne niebezpiecznych dziur - informuje nasza Czytelniczka. - Do jednej z nich można bez problemu włożyć dłoń, ponadto wyrasta z niej trawa. Podczas wakacji ekipa drogowców pobieżnie załatała przy pl. Różanym kilka dziur i to byłoby na tyle. Czy tak ma wyglądać remont drogi? To niedorzeczne żeby po tylu latach nie móc znaleźć pieniędzy w budżecie na remont kilkunastu metrów ul. Kwiatowej, remontując chodniki i ulice gdzie nie jest to aż tak konieczne - dodaje.

W ząbkowickim magistracie odpowiedziano nam, że w bieżącym roku nie są planowane kompleksowe inwestycje drogowe na Osiedlu Kwiatowym. - W drugiej połowie września lub w październiku przystąpimy do remontów cząstkowych na Osiedlu Kwiatowym w tym na ul. Kwiatowej, by poprawić stan tamtejszych ulic. Do końca roku kompleksowy remont dróg na osiedlu nie jest jednak planowany - informuje Stanisław Moderski, asystent burmistrza. Dodaje ponadto, że nawierzchnia betonowa na ul. Kwiatowej nie jest niedokończoną inwestycją. - Było to rozwiązanie docelowe - dopowiada Moderski.

mwinnik / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Czytelniczka skarży się na stan nawierzchni na ul. Kwiatowej. Remontu jednak nie będzie

  2017-09-13 18:51:48

  gość: ~WW

  Co za firma robiła tę drogę? Widać, że zniszczenia wynikają nie z eksploatacji drogi tylko oszczędności na cemencie i kruszywach, z których zrobiono beton miękki nie odporny na działania warunków atmosferycznych i złej podbudowie drogi.
  Widać, że przy budowie tej drogi powstały wielkie oszczędności gdzie był inspektor nadzoru budowlanego jak taki bubel tandetę odebrał inwestor Urząd Miasta –Radni mają czyste ręce?

 • 2017-09-14 12:42:48

  gość: ~MIESZKANIEC

  ostatnio dodany post

  Ciekawe jakie rozwiązanie docelowe wymyślą na nowym osiedlu które powstaje naprzeciwko. To jest kpina żeby przez tyle lat nie potrafić zrobić 100 metrowego odcinka drogi. Remont cząstkowy to trzeba przeprowadzić w naszym urzędzie gminy chyba.

REKLAMA


REKLAMA