Express-Miejski.pl

Dożynkowy spór w Ciepłowodach

Na zdjęciu po prawej Jan Bajtek - były wójt gminy Ciepłowody, odbierający nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie młócenia cepem zboża podczas dożynek powiatowo-gminnych w Muszkowicach (gm. Ciepłowody) fot.: em24.pl

Były wójt kontroluje obecnego i pyta o koszt organizacji dożynek. Białkowski odpowiada i przytacza liczby, nie tylko związane z organizacją święta plonów.

Podczas ostatniej sesji rady gminy w Ciepłowodach w temacie wolnych wniosków i zapytań wójt Łukasz Białkowski odniósł się do pism o udzielenie informacji publicznej, które wystosował do niego były szef samorządu – Jan Bajtek. Poprzedni wójt pytał m.in. o koszt organizacji dożynek w gminie Ciepłowody na przestrzeni ostatnich lat. - Koszty związane z organizacją imprezy nie są żadną tajemnicą, wydajemy na nie pieniądze publiczne. Pytali mnie o to mieszkańcy, pyta były wójt, któremu oczywiscie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa udzielę odpowiedzi. W związku z tym, informację odnośnie kosztów związanych z przykładową organizacją dożynek przedstawię także na sesji i nie ukrywam, że jest to dla mnie okazja do pochwalenia się – mówił aktualny wójt gminy.

W swoim wystąpieniu zaznaczał, że nie wyobraża sobie, aby ktoś chciał kwestionować organizację dożynek w gminie typowo rolniczej, tym bardziej, że ostatnimi laty wydarzenie przyjęło nawet charakter promocyjny. - Uważam, że dożynki to impreza warta wydatkowania większych środków, zwłaszcza, że to jedyne wydarzenie na taką skalę w naszej gminie – dodał Białkowski. Porównał również organizację święta plonów w 2014 roku, kiedy wójtem był jeszcze Jan Bajtek i rok później, kiedy to on odbywał swój pierwszy rok w roli włodarza.

„Robimy to samo, ale znacznie lepiej”

- W 2015 roku ogólny koszt organizacji dożynek to kwota 31.895,96 zł. W 2014 roku poprzedni wójt zapłacił za wydarzenie łącznie 18.432,35 zł. Różnica wyniosła zaledwie 13.463,61 zł. Wystarczy jednak spojrzeć na zainteresowanie imprezą w 2014 roku, a rok później. W zasadzie nie ma co porównywać. Wcześniej na dożynki przychodziło przykładowo 10 osób, teraz przychodzi 100. Środki na organizację imprezy wydawane są cały czas na ten sam cel. Różnica finansowa wynika m.in. z wielkości namiotu, oświetlenia scenicznego, nagłośnienia zgodnego z wymogami zespołów, jak i kosztów związanych choćby z samymi wieńcami dożynkowymi. Reasumując: robimy teoretycznie to samo, ale znacznie lepiej pod względem organizacyjnym, a co za tym idzie, na większą skalę – analizował wójt.

Szef ciepłowodzkiego urzędu stwierdził, że kwota niespełna 32 tys. zł za organizację dożynek jest kwotą, którą należy sie chwalić, gdyż jest znikoma do poziomu organizacji, wielkości i rangi imprezy. Podał też przykład, że za sam namiot o wielkości 1000m2 (taki, jaki jest rozkładany podczas dożynek w Ciepłowodach) firmy zewnętrzne życzą sobie w granicach 40 tys. zł. - Takie oferty wpłynęły do nas od firm po dokonaniu zapytania ofertowego. My organizujemy zaś całą imprezę za kwotę niespełna 32 tys. zł. Ten przykład tylko pokazuje, że kwota za organizację dożynek na taką skalę jest naprawdę znikoma – dodawał gminny włodarz.

„Na dożynki oszczędzam na...samochodzie służbowym”

Białkowski nie omieszkał się także wytknąć byłemu wójtowi różnicy w kosztach, jakie generował i jakie aktualnie generuje samochód używany do celów służbowych. - Dla przykładu: W 2015 roku koszty wszystkich wyjazdów służbowych, w tym w głównej mierze pracowników urzędu, to kwota 4.311,69 zł. Dla porównania, w 2014 roku pieniądze z tym związane wydatkowano na kwotę 9.009,54 zł. Zaoszczędzona różnica w wysokości prawie 5 tys. zł jest przeznaczana na inne przedsięwzięcia, chociażby dożynki. Ponadto pragę zaznaczyć, że były wójt wykorzystywał samochód służbowy do przejazdów prywatnych, zwracając do budżetu gminy... około 385 zł rocznie - dopowiadał Białkowski. - Analizować można jeszcze wiele aspektów, lecz szkoda na to czasu. Mieszkańcy, na przykładzie dożynek i kosztów związanych z przejazdami służbowymi sami wyciągną wnioski – kończył wójt.

ms. / em24.pl

80

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dożynkowy spór w Ciepłowodach

  2017-09-06 17:33:25

  gość: ~Robert

  Szanowny Panie Wójcie! Szanowny Panie Wójcie !!!
  Klasyczne odejście od tematu sporu. O ile pamiętam była nim szkoła. Nie wszyscy mieli nastrój na dożynki po tym epizodzie.( Kto się bawił,to się bawił. Na zdrowie.) Więc żeby aż w taką tubę zatrąbić. Kampania przy wsparciu Expresu Miejskiego zaczęła się na całego. Czy tak już będzie przez cały rok przy każdej okazji?
  Szanowni Panowie i Panie Redaktorzy,ośmielam przypomnieć Wasze uzasadnienie odmowy publikacji pisma od Centrum Edukacji Narodowej, które miało być odczytane na posiedzeniu Gminnej Rady, będące podziękowaniem i gratulacjami za działalność zwolnionego Dyrektora szkoły:"Wójt nie miał obowiązku odczytywać pisma na Sesji Rady Gminy, a ponadto zgodnie z etyką i rzetelnością dziennikarską nie opowiadamy się po żadnej ze stron i materiał nie zostanie opublikowany." Czyżby?
  Jak rozumieć zdjęcie poprzedniego Wójta z dożynek 2014 z flaszką w dłoni? W kontekście "afery alkoholowej" w szkole, z powodu której zwolniono Dyrektora. Się znaczy stara ekipa była ostro trunkująca jako całość?
  A tu i powrót do pensji, samochodu służbowego. Co jeszcze nas czeka. Niewątpliwie metody działania wskazują, że ciężkie życie Dyrektor miała, a i nerwy komuś puszczać zaczynają.
  Za dawnych czasów w Wałbrzychu funkcjonowała taka śmieszna gazeta (jeśli jeszcze istnieje, to mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za przypomnienia starych czasów).
  Nazywało się toto "Trybuna Wałbrzyska" i była naczelnym organem KW PZPR.
  Wykorzystywana była właśnie do takich okazji jak nasza gminna. Dyżurny redaktor otrzymywał zadanie odwrócenia kota ogonem i służyły temu wszystkie dostępne metody, plus organa i instytucje współpracujące, których liczba była długa.
  Gratuluję Wójtowi i gratuluję Expresowi Miejskiemu z Ząbkowic Śląskich.

 • 2017-09-06 18:34:17

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Robert
  Gmina to firam A Wójt to Dyrektor a zarządzający poszczególnymi komórkami działami to menagerowie, dlaczego zwalnia się menagera? bo jego DZIAŁ! przynosił straty był źle zarządzany a profity płynęły dla menagera a nie dla FIRMY która traciła bo nie robił tego o co był proszony i działał zgodzie z zaleceniami mocodawcy i Płacodawcy. Przytaczasz komunę? a dlaczego sam siedzisz w głębokiej komunie? nikt nie jest ruszalny wszyscy robią co im się podoba? co Kapitalizmu uwiera? w komunie wszyscy mieli wyłożone na to że zakład zdychał kradli i okradali firmę pracodawca bo tak można było i le razy ukradłeś paliwo? co? bo wolno? W końcu się ocknijcie ludzie. a tak przy okazji zapytajcie może ktoś w końcu zapyta o prawdziwe powody? Wywalenia tej Dyrektorki? może zapyta o wymagania pensji? o 15k? może ktoś zapyta o mobingu nauczycieli i uciszaniu, o zastraszaniu może zapyta o budowanie budżetów "zgodnie z ustawą' tak aby przepuszczać kasę na nic nie wnoszące cele? może zapyta o pracownie techniczne, mechatroniczne,? o Ogromna Hale sportową w której zalegają pajęczyny, o zamykanie orlików bo takiej pani dyrektor podoba i gdyby nie ówczesny wójt to uj by był a nie orlik za milion dostępny dla wszystkich? co może W KOŃCU KURWA!! KTOŚ ZAPYTA? a nie robi kampanie wyborcza na słusznej sprawie usunięcia komucha ze stanowiska DYREKTOR szkoły....? jedź do Korei północnej Tam u KIMA sie odnajdziesz napewno.

 • 2017-09-06 20:53:29

  gość: ~Ruch

  @~Mieszkaniec
  Przekleństwa jako wyraz braku pewności siebie. Postawa godna hańby.

 • 2017-09-06 21:51:59

  gość: ~Bartek

  @~Ruch
  Inwektywa podkreślająca ostrość wypowiedzi to nie nie niepewność siebie a Podkreśleni stanowczość tonu i uniesionego zaangażowanego głosu.

  szkoda że dodana bo wypowiedź mocna :-D


  Pozdrawiam Bartek

 • 2017-09-06 22:03:09

  gość: ~Doktor

  @~Bartek
  Bartku, owszem wulgaryzmy to podkreślenie ekspresji wypowiedzi, ale owe inwektywy można stosować w odpowiednim środowisku a nie na forum publicznym w Internecie, gdzie powinno się wypowiadać zgodnie z regulaminem i obowiązującymi zasadami wychowania. Ponadto proszę o opanowanie swoich aktualnych emocji, gdyż na siłę komwntujesz wszelkie komentarze, próbując pokazać, że masz cos do powiedzenia. Rzeczywiście nie masz nic do powiedzenia i świadczą o tym stosowane przez Ciebie emotikony, ażeby zakryć brak sensu wypowiedzi a uwypuklić te minki, które zwracają uwagę. Obrażanie innych jest Twoją mocną stroną. Już wylales swoje żale i niechęć do całego świata, więc przystopuj, bo tego wymaga kultura osobista. Zatem jeśli ją masz, zaprzestan swojego dzialania i nachalnego bezsensownego komentowania. Pozdrawiam, dr nauk humanistycznych

 • 2017-09-06 22:06:36

  gość: ~Bartek

  @~Doktor

  tak dobrze :-)

 • 2017-09-06 22:22:51

  gość: ~Bartek

  @~Doktor
  sorry że Cie uraziłem
  Ale to nie moje ja tam niżej :-)
  ktoś ma niezły ubaw i się poszywa :-D

  już dostałem za swoje :-) 70 negatywnych :-D i ciągle rośnie

  no ale prawo wypowiedzi ma każdy :-D

  Może nie jestem elokwentny i wykształcony jak Doktor no ale :-D

 • 2017-09-06 22:34:25

  gość: ~Doktor

  @~Bartek
  Nie uraziles mnie, ale po prostu zmasowany atak z Twojej strony zaczął mnie przeszkadzać. To kiepskie, że (jak twierdzisz) ktoś się pod Ciebie podszywa i idealnie naśladuje Twój styl wypowiedzi. No, ale...

 • 2017-09-06 21:10:56

  gość: ~Robert

  @~Mieszkaniec
  Szanowny Mieszkańcu! Chyba to dożynkowe piwo huczy jeszcze we łbie.
  Zdolności managerskie zwolnionego Dyrektora docenione zostały w skali ogólnopolskiej.Wójt wykazał się sprawną organizacją dożynek. Jakby nie ten pułap. Nic dziwnego, że nie było szans na porozumienie. Za wyjątkiem jednej. Gdyby tak Dyrektor zjawiła się w przedsionku Wójta, na kolanach i łzą w oku, poprosiła o audiencję i zrezygnowała z docenionego i uznanego programu rozwoju szkoły, na rzecz wizji gminnych "fachowców" - to może rzeczy miały by się inaczej.
  Jakie są więc prawdziwe powody zwolnienia Dyrektora? Dlaczego światło dzienne ujrzał tylko ten piwny? Kominy płacowe doskwierały Wójtowi? Lepszy manager ma prawo zarabiać więcej. Kapitalistyczne uwarunkowanie. Jak na razie w Sądzie Pracy sprawa toczy się z powództwa zwolnionej Dyrektor. Gdyby nie było podstaw, sąd sprawy by nie przyjął. Gdzie wiec ten mobbing był? A co będzie jak pojawią się świadkowie?
  A budżet to kto uchwala jak nie Rada Gminy? Jak więc możliwe było "przepuszczanie kasy na nic nie wnoszące cele"? Za kadencji zwolnionego Dyrektora planowana była tylko jedna pracownia specjalna - matematyczna. I została zrealizowana. Za pieniądze pozyskane z zewnątrz. Chętni z hali korzystać mogli za porozumieniem z opiekunem. Dyrektor nigdy do Orlika nic nie miała i nigdy konfliktu z "ówczesnym Wójtem" w tej kwestii nie było. Może komuś przeszkadzał fakt, iż na Orliku nie można było grać w korkach ze względów technologicznych. No i ten "komuch". To w końcu jest powód najważniejszy do usunięcia z zajmowanego stanowiska. A na jakiej podstawie pada to stwierdzenie? Bo już mowa była o "ekipie dawnego "Wójta" i przynależności do niej Dyrektora? Znaczy się to byli komuniści?
  No kampania, kampania z balonikiem w tle.
  A co do Kim Ir Sena. Ten nie takie pieniądze płaci managerom i specjalistom i kupuje każdego jak leci. Daj się więc przyjacielu kupić, bo masz talent na tę miarę.
  Siedzimy zaś wszyscy w tym co transformacja ustrojowa nam dała. I trudno ten twór jednoznacznie określić jako kapitalizm. Mądrzejsi nie potrafią tego zdefiniować.
  Gdyby to był kapitalizm, to Wójt porozumiał by się z Dyrektor szkoły jak z managerem wyższej od siebie klasy i skorzystał z jego doświadczenia.

 • 2017-09-06 20:32:48

  gość: ~Obserwator

  @~Robert

  Panie Helski, kampanię to rozpocząłeś Pan z Bajtkiem już jakiś czas temu :) :)

 • 2017-09-06 21:13:36

  gość: ~Robert Helski

  @~Obserwator

  Kiedy, bo nie wiem?

 • 2017-09-06 21:25:52

  gość: ~Bartek

  Pan helski niech pan zacznie sobie już bilbordy drukować :-D

  i proszę o jedno Proszę nie stawiać się obok osoby pana Jana Bajtka! to co ten Pan zrobił do Ciepłowód i dla naszego regionu jest niepodważalne zawsze był Pan Bajtek prekursor stał po stronie solidarności i Naszej wolności czapki z głów i przed nogi byłego Pana wójta Bajtka, a p. helski zawsze na doczepkę wszędzie bez idei żeby zabłysnąć i być nie dla ogółu a dla swojej własnej korzyści....
  Kto wypisywał n marach domu "żegnajcie pola kwiaty mój syn idzie w soldaty? a potem wracał z woja ze stwierdzoną chorobą psychiczną? komu piszą w opiniach człowiek wysoce a społeczny, socjopata, niezdolny do funkcjonowania w społeczeństwie? już zapomniano jaki to człowiek jest? Proszę się odczepić i nie psuć wizerunku Pana Bajtka swoją nic nieznaczącą osobą... i wtedy zobaczymy..
  Pan Bajtek zrobił ile się dało czas teraz na nowych młodszych Pana Białkowskiego albo kogoś innego z nową wizja z nowym światopoglądem dopasowanym do realiów zmieniającego się społeczeństwa i świata, tak tak jak najbardziej kontrolować i sprawdzać poczynania ale już dać możliwość innym nowym młodszym.

  Tamten komentarz o gminie jako Firmie jest światy! :-D ostry ale świetny daje do myślenia można się nie zgadzać z formą ale teść poraża, daje do myślenia i ta reszta ciekawe czy to prawda muszę się w końcu wybrać się na rade i złożyć kilka zapytać na walnych zebraniach ciekawe czy to prawda :-D

  A P. helski ze swoja komunistyczna gadką i chorą głowa nastawiona na własna korzyść niech już idzie w zapomnień.

  Pozdrawiam Bartek
  Ps mogę to powtórzyć w twarz :-)

 • 2017-09-06 21:51:08

  gość: ~Robert Helski

  @~Bartek
  Szanowny panie Bartek! Tak wygląda właśnie "srający hipopotam". Jak nie ma argumentów to personalnie. Ma Pan nie ścisłe informacje. To co, powtórzy mi Pan to w twarz? Przy świadkach? Przy Panu Bajtku, przy panu Białkowskim np.?

 • 2017-09-06 18:52:01

  gość: ~urażony

  Niezłe szambo się tu robi. Oczyszczalni ścieków nie ma i nie będzie, obiecanego żłobka także, solarów tak samo. Niedługo o szkole zapomnimy, jak będą dalsze, zapowiedziane przez wójta działania na jej niekorzyść. Cieszyć się będziemy potańcówką, szczycić boiskiem, a załatwiać do rzeczki. Będą ciut mniejsze wydatki na paliwko, znacznie większe na arsenał zbrojeniowy przeciw (byłej) dyrektor szkoły, a co, przecież nas stać, zaoszczędziliśmy na paliwie (przynajmniej nie jak ten z afery, pt.jak nie piwo to paliwo, nie? ciutke kulturalniej to zrobiliśmy, hehe). Rzeczywiście mamy się czym szczycić i chwalić publicznie, w dodatku w tak zawoalowany i wysokich lotów sposób, na zasadzie zdjęcia z alkoholem z 2014 (w domyśle stara kadra alkoholików, nowa - szkoda komentować - wiejska chyba), pobryzganiu na dawnego wójta i jesteśmy w domu, mamy kolejną kadencję, bo lud ciemny to łyknie. Czy już mamy czuć się niepełnosprawni intelektualnie? Chyba wójcie musisz zainwestować w lepszych doradców swego czarnego pr, bo zamast czuć szacunek, czuję po tych artykułach coraz większą niechęć.

 • 2017-09-06 21:36:44

  gość: ~Bartek

  @~urażony
  Cześć może wpadniesz na radę i zobaczysz jak wszystko działa złożysz kilka pism i zorientujesz kto i gdzie blokuje te inwestycji i dlaczego niema solariów kanalizacji, dlaczego nie dostajemy pieniążków na projekty :-), a może pan urażony sam by złoży jakiś projekt zrobiła jakąś inicjatywę?
  wyszedł do społeczeństwa na przykład z siłownia na wolnym powietrzu? albo jakimś i innym pomocnym projektem :-D
  a nie czul się urażony i czekała aż pieniążki skapną do portfelika i że ktoś zrobi coś za urażonego.
  może jakaś petycje zaproponujesz do zmian środowiskowych? może ruszysz ludzi żeby zapisywali się na projekty?
  prosto być urażonym ale już trudniej się ruszyć i działać :-)

 • 2017-09-06 20:51:39

  gość: ~spostrzegawczo

  różnica zaledwie (?)ponad 13 000, trochę mnie dziwi że to "tylko " 13000, jak na jedniodniowa imprezę- więcej jednynie o 13000 a w sumie 32 000 to jednak na jednodniową imprezę to jednak duzo kasy, biorąc pod uwagę ze to gmina z malym budżetem. A frekwencja jest podobna jak w 2014 takze nie ma co przekładać to na frekwencję, bo napewno w 2014 r nie było 10 osób na dożynkach, tylko o wiele wiele więcej

 • 2017-09-06 21:02:22

  gość: ~ spostrzegawczo

  oczywiście że więcej, szczególnie na bagnie w Targowicy albo w Muszkowicach

 • 2017-09-06 21:43:50

  gość: ~Bartek

  @~spostrzegawczo
  inflacja :-D
  koszta rosną w przyszły mroku zrobimy ściepę po ludziach i zromanizujemy dożynki z składek mieszkańców może uzbieramy na skrzynkę wódki :-D

  Ale z zacznie zbierać spostrzegawczy :-D

 • 2017-09-06 20:51:43

  gość: ~Mieszkaniec

  Wójt widzi i czyta wszystkie komentarze odnośnie do swojej osoby i naprawdę chyba mu gul strzela. Kolejny artykuł poprzez który on sam próbuje zwrócić uwagę na siebie, jakim to doskonałym jest zarządcą. Niestety wszyscy wiemy, że w tej gazecie ma on swoich ludzi i dlatego wykorzystuje tę stronę do autoprezentacji. Na całe szczęście my mieszkańcy nie damy sobie mydlic oczu. To wszystko jest na zasadzie zrzuce wine za całe zło swiata i moja nieporadnosc na poprzednia władze. Tak samo jest z naszą partią rządzącą w Polsce. To jest zupełny brak taktu, ze najpierw wójt próbuje wyeliminować Pania Dyrektor a teraz jeszcze pocisk na bylego wojta. Po co ta porownywarka cen? Czy to jakis sklep kto ma lepsze ceny i promocje? Aktualny wojt nie szanuje nikogo, bo taki atak teraz na wojta, ktory rzadzil nasza gmina 20 lat!!! Gdzie tu chłopcze szacunek do ludzi starszych? Coraz bardziej brakuje mi sił do aktualnej wladzy. Za kogo wojt sie uwaza?

 • 2017-09-06 20:58:25

  gość: ~Raper

  @~Mieszkaniec
  Jak to ktoś gdzieś napisal uważa się za "Boga, Boga, uświadom to sobie, sobie". Do niego raczej bycie Hadesem czyli ciemnym bogiem podziemia pasuje a nie Bogiem.

 • 2017-09-06 21:05:13

  gość: ~wsx

  @~Mieszka
  były wójt to jest człowiek z klasą, dla niego zawsze ważny był człowiek, dlatego tyle udało mu sie osiągnąć jak na takie trudne czasy w ktorych byl wójtem. Były wójt jak działał to działał bo miał cel, a celem byli mieszkancy,dla których chcial zawsze zrobić jak najwięcej, i przez te wszystkie lata udało mu się. Podziwiam byłego wojta za umiejętność mądrego rządzenia i inwestowania, bo tego nie nauczą w żadnych szkołach

 • 2017-09-06 21:10:53

  gość: ~Hbfg

  @~wsx
  No tak zawsze można go było spotkać w polu. Mobilny urząd

 • 2017-09-06 20:59:14

  gość: ~mieszkaniec

  CEP-Trafione

 • 2017-09-06 21:03:20

  gość: ~Oko

  Yhym. Czyli co? Chwała wójtowi za to że żyje a Pani Dyrektor, Pan Bajtek i cala reszta to dno ? No brawo brawo z takim podejściem to daleka droga do sukcesu

 • 2017-09-06 21:09:57

  gość: ~Bogaty

  Panie wojcie prosze o pana numer konta bankowego przeleje panu cala moja wypłatę skoro pan aż tak bardzo sie poświęcił i tyle złotych pan za służbowe auto oszczędzil. O laskawco, niebawem dostane wypłatę i chętnie ją całą panu bym oddal plus jakiś dodatrk motywacyjny do dalszego tak wspaniałego zarządzania naszą upadla gminą. Wszystko to wina Pana Bajtka i Pani Lis. Co z nich za ludzie. Jeju

 • 2017-09-06 21:45:36

  gość: ~Bartek

  @~Bogaty
  oooo to ty organizujesz w przyszłym roku dożynki :-D jakeś bogaty to może chociaż na sali gokipu ogarniesz :-D

  pozdrawiam biedny Bartek :-D

 • 2017-09-06 21:46:35

  gość: ~Bartek

  @~Bogaty
  ooo i zaproś Zenka i to będzie impreza :-D

 • 2017-09-06 21:53:19

  gość: ~tak

  @~Bartek
  a tak wogóle to jaki był sens publikowania tego artykułu ? że zrobiono dożynki wydając na jedniodniową imprezę tylko ponad 3 dychy ? czym tu się chwalić ? bo nie rozumie, tym że ja zrobiłem drożej a przecież można było taniej ? no czym ?

 • 2017-09-06 22:03:30

  gość: ~Bartek

  @~tak
  No nie wiem?

 • 2017-09-06 22:17:30

  gość: ~Niestety

  @~tak
  No jaki może byc sens? Wojt próbuje sie oświetlić w calej otoczce krytyki na swoj temat.

 • 2017-09-06 22:23:37

  gość: ~ja też tu czegoś

  @~tak
  ja też tu czegoś nie rozumie,ile kosztuje wynajem namiotu na taką imprezę ? pewnie dużo, to czy nie lepiej taki namiot raz kupić dla gminy i będzie na wiele lat, a przecież w roku jest kilka imprez w gminie. raz wydane pieniądze na zakup dadzą duże oszczędności na przyszłość. oj! podstawy ekonomii menadzerskiej nam się tu kłaniają

 • 2017-09-06 22:36:14

  gość: ~Ekonom

  @~ja też tu czegoś
  A jak go rozstawiać - ręcznie? A kto go rozstawi - jedna osoba? A jak go przenosić - na plecach? A czy Ty wiesz ile taki namiot kosztuje - 500 tys? A termin spłaty - 70 lat? I czy to jest ekonomia - portalowa?

 • 2017-09-06 22:14:24

  gość: ~DoBartusia

  @~Bartek
  Ale szczeniackie wypowiedzi tego dziecka.

 • 2017-09-06 21:50:49

  gość: ~Alfa

  Bialkowski jest najlepszym wojtem jaki moglby byc do tej pory nie

 • 2017-09-06 22:20:01

  gość: ~Ome

  @~Alfa
  Najlepszym do referendum i odwołania go

 • 2017-09-06 22:39:35

  gość: ~Ryba

  Kolejny kretynski artykuł napisany pod publikę.

 • 2017-09-07 00:14:49

  gość: ~a później

  @~Ryba
  a później znów apel o 'nierozdmuchiwanie sporu' i zapominanie że w Polsce mamy wolność słowa jako cywilizowani ludzie w xxi wieku. gdzie tu sens i logika ?

 • 2017-09-07 02:17:15

  gość: ~zdr

  Panie Bajtek niech pan kandyduje na wójta ponownie . I pokażemy że nie służnie pan przegrał !!!!!

 • 2017-09-07 06:27:49

  gość: ~Wyborca

  @~zdr
  Dopiero by Pan Bajtek miał do sprzątania po bialkowskim.

 • 2017-09-07 07:41:24

  gość: ~morfan

  najlepsze dożynki w powiecie w tym roku,a wy nudzicie z tą szkołą jak opętani!!!!
  szkoła się nie wali, dzieci chodzą i się uczą już byście skończyli histeryzować!!!

 • 2017-09-07 12:00:24

  gość: ~sprawa

  @~morfan
  Sprawa szkoly jest w tym momencie najwazniesza i nawet dożynki za milion dolarów tego nie zmienią. Dożynki są raz w roku A dzieci chodzą do szkoły kilka dobrych lat
  Szkoła zawsze jest i będzie najważniejsza czy się to komuś podoba czy nie.czekamy na decyzję wojewody i powrót Pani dyrektor

 • 2017-09-07 08:50:13

  gość: ~Anonim

  Łuksza Białkowski jeżeli już rozliczamy byłego wójta za to że jeżdził służbowym autem w osobistych sprawach to jak wyjaśnisz fakt że Ty jeżdzisz nim do Jakubowa w NIEDZIELE ???!!!! Bo to chyba nie były służbowe sprawy??!!!

 • 2017-09-07 08:55:04

  gość: ~ BMW

  @~Anonim
  Czyżby popsuło sie BMW albo Mini panie Łukaszu że trzeba na obiadki jeździć puntem do rodziców:))

 • 2017-09-07 09:01:33

  gość: ~owen

  @~ BMW

  lepiej bylo pracowac od 8 do 11

 • 2017-09-07 10:42:00

  gość: ~bmw

  @~owen
  o co chodzi ci z tym czasem od 8 do 11

 • 2017-09-07 10:31:44

  gość: ~Smerf

  @~Anonim
  A po ile sa żarówki halogenowe ha ha ha

 • 2017-09-07 10:42:46

  gość: ~Anonim

  @~Smerf
  ????????

 • 2017-09-07 11:37:18

  gość: ~aj

  @~Anonim
  Nieładnie. ...nieładnie. ...

 • 2017-09-07 21:51:57

  gość: ~o ile wiem

  @~Anonim
  O ile wiem to poprzedni wójt płacił za jeżdżenie służbowym autem. Szkoda ze obecny wójt o tym nie wspomina.
  Poza tym co za DEBILNE cieszenie się że oszczędzono na podróżach służbowych. To juz pajacowanie totalne i brak instynktu samozachowawczego. Czy wójt jest tak ograniczony, że nie wie i nie rozumie, że akurat ta oszczędność to wątpliwie o nim świadczy. To oznacza, że pracownicy gminy nigdzie nie jeżdżą i niczego nie załatwiają. Co ma potwierdzenie w efektach jego kierowania urzędem. Położono inwestycje związaną z kanalizacją w Ciepłowodach. Ludzie to obraża inteligencje czytających. Żadnych nowych inwestycji, zaplanowane zostały odwołane. Za to wójt żyje od dożynek do dożynek bo to jedyny punkt odniesienia w trakcie każdego roku jego urzędowania.

 • 2017-09-07 22:57:02

  gość: ~Doświadczony

  @~o ile wiem
  Dokładnie tak. Nie znam bardziej uczciwego i dobrego człowieka jak były Pan Wójt. Szkoda, że niektórzy zapomnieli, jak bardzo pomagał mieszkańcom i jak blisko nas był. To był nie tylko wójt, czyli głowa naszej gminy, ale przede wszystkim człowiek, który pomagał w codziennym życiu i zwyczajnych sytuacjach. Panie Bajtek, bardzo dobrze Pana wspominam i naprawdę widać spustoszenie w naszej gminie od kiedy stanowisko wójta zajął ten młody i nieporadny człowiek, który tak jak napisał poprzedni rozmówca, żyje tylko od dożynek do dożynek a wszelkie ważne decyzji podejmuje pochopnie i nierozwaznie. Zero inwestycji, anulowanie pomysłu kanalizacji, odwołanie Pani Dyrektor. Jego osiągnięcia to zaoszczędzenie paru złotych na paliwie i zajebis.ty namiot na zajebist.ych dożynkach. Niestety takie są priorytety obecnego wójta. I to jest najbardziej przykre, że traktuje gmine jak zabawke i próbę pokazania rzekomej władzy, którą dali mu wyborcy. Az serce sie kraje jak porównuje stan gminy i mieszkańców za poprzedniego Wójta a teraz. Naprawdę, panie Łukaszu, może w końcu pora dorosnąć, przyznac sie do błędów i nie startować w następnych wyborach? Znalazłby pan sobie lepszą pracę, bo tutaj pana działania ciągle sa narażone na krytykę. Ma pan zaledwie paru popierających a co z resztą gminy? Chyba czas na pokazanie honoru. Wiele przykrości wielu ludziom pan sprawił podczas swojej kadencji. Proszę zacząć myśleć poważnie i z szacunkiem o sobie samym i ludziach wokół pana. Pozdrawiam.

 • 2017-09-07 23:08:31

  gość: ~Rodzic

  @~Doświadczony
  Tak no i były wójt nie zaznaczal co chwile ze jak nam pomagał to ze srodkow własnych a aktualny nie dość ze nam nie pomaga to jeszcze mowi jak bardzo oszczędza a w rzeczywistości z naszych pieniędzy idą sumy na naprawy jego błędów

 • 2017-09-07 11:06:52

  gość: ~Mieszkaniec

  Czytając posty zaczynam mieć nadzieję, że sprawiedliwość jest na tym świecie i wyjdzie wreszcie kto "stoi" za tymi śmiesznymi oszczerstwami. W honor Pana Wójta nie wątpię i wierzę, że będzie wójtem jeszcze kolejną kadencję. Zastanawiam się, gdzie ma honor osoba która go oskarża ? Kadencją jeszcze się nie zakończyła, dlaczego nikt nie pamięta z jakim zadłużeniem zastał gminę, że nie są zaciągane kolejne kredyty? Łatwo jest zadłużyć się i coś robić - gorzej jest spłacać! Może niech wszyscy oskarżający za nieudolną kadencję policzą jakie dochody są w gminie cieplowody z podatku rolnego? i z czego jeszcze?, jakie podatki płacą rolnicy? Łatwo jest oskarżać osądzać!!!! Wpisy na forum, że nie ma honoru i ludzkich uczuć - śmieszne!!!! Wiele się ostatnio mówi o Wójcie, ale są to głosy, że jest to dobry człowiek a moje zdanie Jest za dobry, nie jest pozbawiony ludzkich uczuć i dlatego te śmieszne oskarżenia.

 • 2017-09-07 11:30:43

  gość: ~sam to

  @~Mieszkaniec
  Sam to wymyśliłem ? Wątpię

 • 2017-09-07 12:09:25

  gość: ~Ala

  @~sam to
  Dobrze że od czasu do czasu pojawi się jakiś czlowieczek,który,wprawdzie pod dyktando, ale napisze dobro słowo o lukaszku. A czy pan wójt jest dobrym człowiekiem to wystarczy zapytać pracowników gminy.

 • 2017-09-07 13:13:26

  gość: ~Pat

  @~Ala
  znam go osobiście, nie jest dobry.

 • 2017-09-07 13:25:58

  gość: ~Pytanie

  @~Ala
  A kto taki niezadowolony jest?

 • 2017-09-08 00:07:56

  gość: ~lepiej

  @~Pytanie
  lepiej nie pytaj

 • 2017-09-07 13:15:07

  gość: ~Pewniak

  @~sam to
  Nie sam, to komentarz na zlecenie.

 • 2017-09-07 23:12:26

  gość: ~Szczery

  Za aktualnego wójta co chwile tytuły artykułów wszędzie są nacechowane negatywnie. A to spór, a to pretekst, a to odwołanie Pani Dyrektor a to afera a to to i tamto. Jeden pozytywny artykuł to o dożynkach. Ale serio dożynki i disco polo ponad to co naprawdę ważne? Jakie priorytety? Przykre. Ale prawdziwe

 • 2017-09-08 00:17:07

  gość: ~zgadza sie

  @~Szczery
  zgadza się, tak się to odbiera, ale to przecież celowe działanie. A później insynuowanie ze to czytelnicy swymi komentarzami, jak to ktoś wcześniej wspomniał, rozdmuchują aferę. W głowie się to nie mieści. A może poprostu czas nauczyć się przyjmować krytykę? Bo ludzie jeszcze mają prawo wypowiedzieć swoje zdanie, bo prawo polskie gwarantuje wolność słowa i nikt nie będzie przytakiwał jak marionetka jeśli coś się źle dzieje.

 • 2017-09-08 08:02:27

  gość: ~Mmm

  Czy na dożynkach w Cieplowodach było sprzedawane i spożywane piwo w obecności dzieci ? Jeśli tak to kto za to odpowiada ???

 • 2017-09-08 12:43:02

  gość: ~Buba

  @~Mmm
  Jestem ciekaw czy wójt by odszedł z urzędu jeśli by jakiś pracownik w urzędzie spoźył alkohol

 • 2017-09-08 15:15:47

  gość: ~no właśnie

  @~Mmm
  No właśnie -to jak to jest ? Czyżby prawo jest tylko egzekwowane tylko w określonych przypadkach na tzw. Zlecenie ? Niestety ale tak to wygląda. Zgadzam się z przedmowca -na dożynkach był alkohol i były też dzieci !!!

 • 2017-09-09 14:35:26

  gość: ~spór

  "Spór w cieplowodach" taki tytuł, i tak czytam i się zastanawiam czy nie lepiej byłoby ten czad i energię wykorzystać jak inne gminy. Chociażby w takich olbrachcicach strażacy przy pomocy gminy pozyskali defibrylator. Patrzcie ile się traci dobrych rzeczy i ważnych idei przez bezsensowne kłótnie i robienie z igły widły. Były wójt zapytał tylko o koszty organizacji dożynek bo jako mieszkaniec tej gminy ma takie prawo- A od razu sprawa urosła do rangi ze były wójt kontroluje obecnego. I po co to ? Nie lepiej ten czas i energię poświęcić na zrobienie czegoś dla mieszkańców ? Ale różne rzeczy sa ważne dla różnych ludzi. Niestety. ...

 • 2017-09-09 23:49:13

  gość: ~Widz

  @~spór
  Oglądałem dzisiaj film z żoną pt. "Konopielka", gdzie akcja toczy sie w zapadlej wsi Taplary. I w trakcie filmu nagle żona sie odzywa "Kochanie, przeciez to film o naszej gminie. Na faktach". Miala racje, albo juz jesteśmy jak Taplary albo niebawem tak bedzie wygladala nasza wies Cieplowody, oj, przepraszam, to juz Taplary. Brawo wojt.

 • 2017-09-12 08:20:24

  gość: ~ciekawy

  @~Widz
  kiedy to pismo od wojewody już będzie bo nie mogę się doczekać kiedy Pani dyrektor wkoncu wroci do szkoly.Wie ktoś coś ?

 • 2017-09-12 10:56:00

  gość: ~Robert Helski

  @~ciekawy Zgodnie z kodeksem administracyjnym mają 30 dni na odpowiedź. Zarządzenie Wójta jest z 9.08.2017.

 • 2017-09-12 13:43:16

  gość: ~Mama

  @~ciekawy
  Ja i moje dzieci tez sie nie możemy doczekać, żeby w końcu Pani Lis wróciła na swoje miejsce.

 • 2017-09-13 11:42:09

  gość: ~jkl

  @~Mama
  Pani Dyrektor !czekamy na Panią

 • 2017-09-15 02:10:32

  gość: ~Temida

  Jeżeli już rozmawia się o celebrytach gminnych warto powiedzieć parę słów o naszym księdzu.Ten gość to dopiero pomylił się w fachu.Ineresują go tylko plotki.Nie nawidzi dzieci.Przerwał msze bo dziecko sobie śpiewało.Ciągnie kase odludzi na przeróżne sposoby.Kłamie,oszukuje,terroryzuje,szantażuje,burzy kościół-bo przecież kościół to ludzie a nie budynki.Szkoli swoich pomagierów na szpicli.Zagląda ludziom do kieszeni.W Kobylej Głowie np.rozdał koperty z nazwiskami mieszkańców a później odebrał je chodząc po kolędzie.Zastrasza swoich ministrantów.Na swoich parafian nie mówi owieczki tylko barany.Jednym słowem robi wszystko to-co ksiądz nie powinien robić.Może panowie redaktorzy wybiorą się na jakąś mszę ,będzie o czym pisać.

 • 2017-09-15 10:17:56

  gość: ~Zeus

  @~Temida
  Temido. Raczej idąc za mitologią grecką to powinnaś być udoosobieniem sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku. Ty natomiast, droga antyTemido jesteś osobą, która sama słucha plotek. Czy skoro jesteś taka prokoscielna to czy Twoje czyste sumienie pozwala Ci na takie słowa kierowane w osobę naszego księdza? Zupełnie się z tym nie zgadzam, co napisałaś, bo akurat księdza to my mamy bardzo dobrego. Przeszkadza Ci, że ksiądz zbiera pieniądze po kolędzie? Jeśli tak, to oddaj mu pustą kopertę i bądź mądra i pyskata w realu a nie na forum. A jeżeli nie, to proszę wyprowadz sie do takiej parafii, gdzie ksiądz nie zbiera pieniędzy. Powiem Ci, że masz tupet pisząc negatywnie o księdzu. To jest osoba, która udziela sakramentów! Proszę o opamietanie sie. A zresztą na forum jako anonim to możesz sobie pozwolić, szkoda tylko że mimo tego jesteś w stanie tak kłamać i oczerniac osobę, głowę naszej parafii. Oburzylem sie tak, bo obrazilas też moje uczucia religijne, ale tego tematu nie będę poruszał. Ponadto Ty próbujesz zrobić z księdza potwora? Temido.. ksiądz zastrasza ludzi i ministrantów? To powiedz w jaki sposób i dlaczego a nie rzucasz te oskarżenia na wiatr i nie argumentujesz. Zaproś panów redaktorów do siebie na święta, idźcie razem do kościoła a później niech mieszkają u Ciebie aż do kolędy, żeby widzieli jak odmawiasz datku na Kościół. I warto jeszcze, żeby redakcja opisała szantaże i wyłudzenia księdza. "Ksiądz Ryszard kradnie, zastrasza i wyłudza. Szczególnie na kolędzie. Ministrantom każe trzymać koperty z pieniędzy z wyłudzen od wiernych pod groźbą zakazu wstępu do zakrystii."
  P. S. W redakcji nie tylko panowie pracują.
  Pozdrawiam, ja czyli ten, który broni Księdza kryminalisty.
  Jednym słowem żenujący i wyjęty z ... koperty ten Twój komentarz, o bogini!

 • 2017-09-15 10:31:18

  gość: ~Przestępca

  @~Temida
  Gdzieś ktoś w komentarzach o takie matactwa oskarżył też byłego wójta i Panią Dyrektor. Co wy macie w głowach ludzie? Sensacji szukacie? Jak można czepiać się porządnych ludzi? "Pani Dyrektor jest msciwa, ksiądz zastrasza i wyludza a były wójt robił przekręty". Prawda jest taka, ze to kto inny AKTUALNIE robi przekręty... komedia, centralnie. W Cieplowodach mamy grupę przestępczą zorganizowana nieuzbrojona na czele z Księdzem?
  Zanim coś następnym razem takiego napiszecie to podajcie dowody a nie puste słowa.
  A zresztą, nauczyciele i ludzie z kościoła ponadto byli urzednicy to wszyscy pionki w mafii cieplowodzkiej. To co Księże, Pani Lis i Panie Bajtek, ((idąc za myśleniem tych debili)) kiedy jakiś wspólny przekręt? Skoro każdy z Was kradnie to kradnijcie razem ukradniecie wiecej. Bede skarbnikiem. Zenada z tych co to wymyślają. Hańba.

 • 2017-09-15 10:50:04

  gość: ~Mietek

  @~Przestępca
  Czyżby Wójt wydał zarządzenie o zwolnieniu księdza?

 • 2017-09-15 11:02:31

  gość: ~Artemida

  Mietku, myślę, że wójt wydał Temidzie zlecenie na rozszerzenie sporu dożynkowego i szkolnego na parafialny, by kontynuować łowy - niestety ja tego nie biorę. Temido, wróć do Zeusa.

 • 2017-09-15 13:36:35

  gość: ~Samuel

  @~Artemida
  A ty wróć do Helskiego i do Bajtka prowokatorów całej nikomu niepotrzebnej wojny z kazdym.

 • 2017-09-15 14:25:26

  gość: ~Robert Helski

  @~
  Bez przesady. Mamy sprawę szkoły.

 • 2017-09-15 17:15:22

  gość: ~CO

  ostatnio dodany post

  @~Samuel
  co ? prowokatorzy ? jak można tak nazwać niewinne osoby? a kto był twórcą tego sporu i całej tej sytuacji? no kto ? wiemy kto . wychodzi na to ze fajnie jest komuś zrobić krzywdę i jeszcze zrzucić winę na inne osoby, trzeba mieć tupet.

 • 2017-09-15 11:32:39

  gość: ~pan

  Slyszłem o dziecku .

 • 2017-09-15 16:16:23

  gość: ~indygo

  @~pan
  o czym?

 • 2017-09-15 14:39:05

  gość: ~Robert Helski

  @~Temida
  Nie mieszajmy spraw księdza i kościoła do sprawy szkoły. Tego typu zarzuty nie powinny w ogóle się tutaj znaleźć. Parafia ma swoje "rady gminne", które współpracują z księdzem i tam powinny tego typu kwestie być rozstrzygane. Nie anonimowo na jakimś forum internetowym. Tym bardziej, że anonimowo występuje tylko jedna strona. Kościół jest zbyt ważną instytucją dla Obywateli tego państwa, bez względu na zaangażowanie religijne, zbyt ważną historycznie i w świetle tego co wokół się dzieje, ważną dla przyszłości, by ot tak sobie gębą chlapać.

REKLAMA