Express-Miejski.pl

Leszcze, krąpie, okonie i jeden karp. Relacja z nocnych zawodów wędkarskich

Nocne Zawody Gruntowo-Spławikowe w Topoli fot.: PZW Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ostatnie w tym roku, Nocne Zawody Gruntowo-Spławikowe zorganizowane przez Koło PZW Ząbkowice Śląskie, odbyły się na zalewie Topola. Wzięło w nich udział 43 wędkarzy.

W chłodną wrześniową noc, z 2 na 3 września lokalni sympatycy wędkarstwa łowili głównie małe leszczyki, krąpie, okonie i ukleje. Z wody udało się wyciągnąć również jednego cyprinusa. 

Zawody, zresztą jak wszystkie tego roku, cieszyły się sporym zainteresowaniem. Mimo chłodu, a także wcześniejszych opadów deszczu, ponad 40 osób zjawiło się na miejscu zbiórki, by po raz ostatni rywalizować o czołowe miejsca i nagrody. - Podczas pierwszych zawodów nocnych, które odbyły się w czerwcu, łowiono głównie bardzo duże leszcze. Tutaj sytuacja okazał się zgoła odmienną gdyż żerowała wyłącznie tzw. drobnica. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu bardzo ciekawych rezultatów - mówi Daniel Ciepierski, prezes koła PZW Ząbkowice Śląskie.

Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Rembiasz, który zakończył zawody z wynikiem 8,102 kg. Drugie miejsce przypadło Dariuszowi Gancarzowi (6,874 kg), a trzecie Tomaszowi Mołdawiakowi (6,478 kg). - Oczywiście triumfator imprezy – Marcin, a także zawodnik z drugiego miejsca – Darek - jako, że są przedstawicielami Zarządu Koła PZW w Ząbkowicach Śląskich, oddali swoje nagrody na rzecz kolejnych uczestników. Dzięki nim aż 15 osób otrzymało nagrody - dopowiada Ciepierski.

Kolejne miejsca zajęli: Zdzisław Szabla, Michał Huć, Marian Dulanowski, Wiesław Nieć, Dariusz Cicharski, Andrzej Świętoch, Paweł Dziura, Paweł Rusiński, Krzysztof Kraciński, Krzysztof Jasion, Wojciech Rembiasz oraz Dominik Jasiczek. 

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA