Express-Miejski.pl

Gminy pozyskały kilkaset tysięcy złotych dla placówek szkolnych

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Cztery gminy z powiatu ząbkowickiego pozyskały fundusze na zajęcia pozalekcyjne i wyposażenie szkół. Dofinansowania opiewają na kwotę kilkuset tysięcy złotych.

Kilka dni temu informowaliśmy o pozyskaniu przez przez gminę Ziębice dofinansowania ze środków unijnych na zajęcia dodatkowe oraz pozalekcyjne, szkolenia dla nauczycieli a także zakup sprzętu komputerowego, multimedialnego i edukacyjnego do szkół podstawowych i gimnazjalnych (na dzień złożenia wniosku) z terenu gminy.

We wniosku znalazły się także trzy inne gminy powiatu ząbkowickiego: Bardo, Stoszowice oraz Ząbkowice Śląskie.

W gminie Bardo realizowany będzie projekt pn. Podniesienie jakości edukacji w szkołach gminy Bardo, a wartość projektu wynosi prawie 387 tys. zł, z czego ponad 366 tys. zł stanowi kwota dofinansowania.

Gmina Stoszowice otrzymała dofinansowanie w kwocie prawie 320 tys. zł na zadanie pn. Razem w przyszłość – rozwijamy kompetencje kluczowe w gminie Stoszowice, a łączna wartość zadania to ponad 336.5 tys. zł.

Na ciekawą i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych będą mogły liczyć dzieciaki ze szkoły podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich. Gmina pozyskała kwotę 127.5 tys zł na projekt pn. Rozwój zainteresowań i wyrównanie dysproporcji edukacyjnych za pomocą pozalekcyjnych zajęć wśród wybranej grupy uczniów. Całkowity koszt projektu to kwota niespełna 150 tys. zł.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA