Express-Miejski.pl

Było ludowo i kolorowo - Złoty Folk Stok

Złoty Folk Stok fot.: UM Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

5 sierpnia w Parku Miejskim w Złotym Stoku odbyła się pierwsza edycja imprezy o charakterze ludowo-folklorystycznym pod nazwą Złoty Folk Stok.

Zainicjowane wydarzenie miało na celu przybliżenie uczestnikom spotkania kultury ludowej różnych regionów naszego kraju poprzez występy artystyczne. Na złotostockiej scenie wystąpiło dwanaście zespołów i kapel ludowych takich jak: Zespół Ludowy „Dziewiętliczanki” z Dziewiętlic, kapela ludowa Trojak z Koszęcina, kapela góralska Ondraszki ze Szczyrku, Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca”, zespół ludowy Ale Babki, oraz Ale Babki Plus z Kamienicy, chór Złoty Potok, kapela Gieni Dudki, zespół ludowy Wesołe Nutki z Mąkolna, Zespół Pieśni i Tańca „Janicki” z Czarnego Boru.

Koncert finałowy należał do Orkiestry Dętej z Szamocina, miasta partnerskiego gminy Złoty Stok, który zaprezentował pieśni ludowe w aranżacjach przygotowanych na instrumenty dęte. 

- Ilość zespołów i przygotowanego repertuaru była imponująca, a zadowolenie uczestników imprezy może sugerować, że organizatorzy nie poprzestaną na jednej edycji - mówi Aleksandra Wąsowicz, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku (CKiP). - Słoneczny i upalny dzień zgromadził wielu sympatyków kultury ludowej. Wesoła i biesiadna atmosfera trwała godzinami, wprawiając wszystkich w radosny nastrój - dodaje. 

Oprócz występów na scenie przygotowano wystawę rzeszowskich, krakowskich, dolnośląskich, lubelskich i góralskich strojów ludowych. Dodatkowo zaprezentowane zostały stroje bawarskie i ludowe stroje dziecięce z Korei, Hiszpanii, Ukrainy i Peru.

UM Złoty Stok

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA