Express-Miejski.pl

Biegacze opanują gminę Ziębice. Przed nami szósta edycja Półmaratonu Henrykowskiego

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

12 sierpnia w gminie Ziębice odbędzie się szósta edycja Półmaratonu Henrykowskiego. Swój udział w biegu na odcinku 21 km zadeklarowało prawie 300 biegaczy.

Linia startu będzie znajdowała się w okolicach stacji PKP Henryków. Zawodnicy pobiegną drogą asfaltową przez miejscowości: Raczyce, Witostowice, Dobroszów, Ostrężną, Nowinę, Bożnowice, Jasienicę i Skalice. Za miejscowością Skalice powrócą do Raczyc, a stamtąd pokonją 600-metrowy odcinek drogi brukowej – do stacji PKP Henryków. Meta będzie znajdować się przy boisku sportowym LKS „Henrykowianka” w Henrykowie. Na trasie biegu znajdować się będzie dziesięć punktów zaopatrzonych w wodę oraz dwie kurtyny wodne. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W ramach Półmaratonu Henrykowskiego prowadzone będą następujące klasyfikacje: generalna kobiet i mężczyzn (open), wiekowa kobiet i mężczyzn (K20 i M20, K30 i M30, K40 i M40, K50 i M50, K60 i M60, K70+ i M70+), mieszkańców gminy Ziębice, mieszkańców powiatu ząbkowickiego, mieszkańców powiatu strzelińskiego, leśników, a także nowa kategoria open (kobiety i mężczyźni) najlepszych zawodników z gminy Przeworno.

Wyniki i nagrody

Nagrody pieniężne otrzymają trzy pierwsze osoby w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn. Zwycięzca otrzyma 750 zł, osoba, która przybiegnie jako druga otrzyma 650 zł, natomiast za ostatnie miejsce na podium można zgarnąć 500 zł. Trzy pierwsze osoby w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn oraz po trzy w kategoriach wiekowych otrzymają puchary.

W poprzednim roku w półmaratonie wystartowało 233 zawodników. Zwyciężył Andrii Starzynskyi z Klementowic z czasem 01:17:19. Tuż zanim uplasowali się Paulo Olinyk z Ukrainy i Volodymyr Timashov, również z Ukrainy.

Organizatorem wydarzenia jest gmina Ziębice we współpracy z Arkadiuszem Trojanem, pomysłodawcą biegu.

Dyszka na dokładkę

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się również bieg na 10km – „Dyszka na dokładkę”. Start dla uczestników jest ten sam co dla biegaczy półmaratonu. Dla osób biegnących w „dyszce" tabliczki informacyjne na trasie oraz numery startowe będą czerwone z białymi napisami.

Zawodnicy pobiegną drogą asfaltową przez Raczyce do Skalic. Za miejscowością Skalice powrócą do Raczyc, a stamtąd pobiegną na metę, która będzie usytuowana przy boisku sportowym LKS „Henrykowianka”.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA