Express-Miejski.pl

Iwona Kurczab z brązowym medalem mistrzostw Polski

Iwona Kurczab (SGR Specialized) fot.: mat. prasowe

6 sierpnia w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski XCE – Eliminator MTB. Na starcie pojawiła się Iwona Kurczab, reprezentująca lokalną grupę rowerową SGR Specialized.

Eliminator MTB to widowiskowe zawody, w których kolarze rywalizują ze sobą na krótkim, sprinterskim dystansie w czteroosobowych grupach. Sportowcy zajmujący pierwsze dwa miejsca każdego wyścigu awansują do dalszego etapu, a kolejne dwie odpadają z rywalizacji.

Zanim jednak dochodzi do poważnego ścigania, kolarze zapoznają się z trasą w jeździe indywidualnej na czas. Osiągnięty rezultat służy do ustalenia rankingu, wg którego zawodnicy są rozstawiani w poszczególnych grupach startowych. Iwona w eliminacjach uzyskała czwarty wynik.

Z racji tego, iż do startu w imprezie zgłosiło się tylko sześć zawodniczek, organizatorzy zdecydowali o przeprowadzeniu dwóch półfinałów. W każdym z nich wyjątkowo rywalizowały trzy, a nie cztery panie.

W swoim wyścigu półfinałowym ząbkowiczanka reprezentująca srebrnogórski klub była druga, dzięki czemu zapewniła sobie prawo do startu w finale. Tam już w czteroosobowej stawce 22-latka uplasowała się na trzeciej pozycji i na mecie mogła cieszyć się z brązowego medalu i tytułu drugiej wicemistrz Polski w jeździe na czas.

- Rywalizacja wymagająca bardzo dużego skupienia, jak to w sprintach, gdzie jeden błąd może zadecydować o porażce. Po trzech latach startów w tej formuje, w końcu bez większych mankamentów udało się przejechać każdy bieg. Finałowy wyścig i miejsce jak najbardziej satysfakcjonuje, aczkolwiek start mógł być dla mnie nieco lepszy. Straciłam kilka sekund, które później okazały się już nie do zniwelowania. Zawody bardzo fajne, a organizacja na najwyższym poziomie. Fajnie mieć medal w sprintach – podsumowała swój występ 22-latka.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA