Express-Miejski.pl

Mammobus w powiecie ząbkowickim

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W dniach od 22 do 24 sierpnia w powiecie ząbkowickim będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Badanie jest refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat.

- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek - dodaje.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Poniżej przedstawiamy listę lokalizacji, w których będzie można wykonać badanie w mammobusie:

  • Złoty Stok - 22 sierpnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim, ul. Rynek 22
  • Ząbkowice Śląskie - 22 sierpnia przy sklepie Kaufland, ul Legnicka 25
  • Ziębice - 23 sierpnia przy Ziębickim Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 10
  • Bardo - 24 sierpnia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, ul. Polna 1

Badania w Złotym Stoku, Ziębicach i Bardzie będą wykonywane w godz. od 9 do 16, natomiast w Ząbkowicach Śląskich potrwają godzinę dłużej, od godz 9 do 17.

Na badania należy wcześniej się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie mammoo.pl. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Express-miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA